Doporučujeme

Stal se vám pracovní úraz a zaměstnavatel vám nechce platit odškodnění?

Víte o tom, že když se vám stane pracovní úraz, vždy byste za něj měli dostat odškodnění? Zaměstnavatelé jsou ze zákona povinni uzavřít pojištění pro případ své odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnancům při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání. Vůbec zde nehraje roli, jestli jste si zranění způsobili sami či nikoliv, odškodnění vám náleží v plné výši.

Zaměstnavatel by se vám měl snažit pomoci vše vyřešit a odškodnění zaplatit. Pokud to z jakýchkoliv důvodů neudělá, je to problém. Často se snaží zaměstnavatelé vykrucovat, svádět chybu na zaměstnance, popírat celou událost nebo dokonce zaměstnanci vyhrožovat. Pokud se k vám zaměstnavatel otočil zády a vy se cítíte bezradní, nezoufejte a hlavně se nevzdávejte. Odškodnění pracovní úraz vždy řešte.

I když nemáte sílu se brodit v zákonech a událost řešit, jsou tu společnosti, které vše vyřeší za vás, za vaše práva bude bojovat 1. zdravotní. V první řadě byste měli vědět, že u vážných zranění jsou běžná odškodnění ve výši stovek tisíc korun a u těch nejvážnějších s trvalými následky i odškodnění ve výši milionů korun. 1. zdravotní je advokátní společnost, která se na pracovní úrazy specializuje a hlavně vám pomůže zdarma. Udělá s vámi všechny konzultace, převezme za vás vyjednávání s pojišťovnami a právně vás zastoupí. Zkušení experti se postarají o dotažení případu až do konce. Odměnu si společnost vezme jen tehdy, když bude případ úspěšně dokončen a vy dostanete maximální odškodnění. Nemáte tedy co ztratit, nenechte se zaměstnavatelem šidit.

Dbejte u pracovního úrazu na správný postup

U pracovního úrazu se vyplatí dbát na správný postup. Když se událost přihodí, nahlaste ji co nejdříve zaměstnavateli a obstarejte si důkazy, nejlepší jsou fotografické důkazy a zajištění očitých svědků, kteří budou schopni potvrdit okolnosti. To pomůže při možném sporu se zaměstnavatelem. Následně trvejte na vypracování záznamu o úrazu, slouží pro vyjednávání s pojišťovnou.

Následně kontaktujte 1. zdravotní, které předáte veškeré dokumenty a společnost už převezme vše potřebné za vás. 1. zdravotní kontaktujte na čísle 733 60 80 91 nebo přes kontaktní formulář na webu 1zdravotni.cz.