Novinky Pro maminky

Baby jóga představuje pro miminka šetrné masáže i cvičení

Pokud se zajímáte o zdravý životní styl, určitě jste narazili na informaci o zdravotních přínosech jógy. Ta je vhodná jak během těhotenství, tak následně i pro miminka. V tomto případě se jedná o šetrné a jemné masáže a cvičení. Kromě toho podporuje vznik pevného pouta mezi rodičem a miminkem.

Co je baby jóga?

Tento druh jógy představuje jemné masáže a šetrné cvičení. Tím podporujete zdravý motorický vývoj miminka. Cvičení je však prospěšné i pro ženy po porodu. Dětem pomáhá baby jóga zvýšit pocit bezpečí a pohody, rodičům pak pomůže naladit se na potřeby miminka. Zmírní stres a napětí. Je to umění uvolnit se. Baby jóga ukáže rodičům polohy a pohyby, které jsou pro miminko prospěšné a bezpečné. Naučí je používat hlas pro zklidnění miminka a k jeho motivaci. Ukáže jim, jak relaxovat a zachovat si klid a chladnou hlavu za každé situace.

Základní principy baby jógy

Jedná se o soubor cviků, které zahrnují šetrné doteky a uvolňující masáže. Pro miminka je cvičení příjemné a podporuje jejich uvolnění, zbaví je stresu. U rodičů podporuje poznávání potřeb miminka, učí je, jak s ním manipulovat, hrát si s ním. Pomocí citlivého a šetrného cvičení odstraní baby jóga dětskou rozmrzelost.

Baby jóga má však přínos i pro maminky během šestinedělí. Díky speciálním cvikům se mohou snadněji vrátit do kondice, posílí pánevní dno, protáhnou si celé tělo. Kromě toho se naučí, jak správně s miminkem zacházet.

Proč cvičit baby jógu?

Fyzická aktivita podpoří dobrý spánek u miminka. Zlepší jeho trávení. Společné cvičení posiluje vztahy mezi rodiči a dětmi. Během cvičení věnuje rodič miminku velkou pozornost. To mu usnadní aktivní komunikaci s miminkem a podpoří hravost. Nedílnou součástí baby jógy je hluboká relaxace. Ta pomáhá vyrovnávat se nejen se stresem z okolí, ale i s případnou únavou.