Novinky Recepty Zdraví

Babské rady III.

Další díl babských rad oceníte především v tomto počasí, kdy odoláváte náporům nachlazení. Ale i se střevní chřipkou si dnes poradíme…

 

Nachlazení

Možná už víte, že na nachlazení Vám pomůže cibulový čaj. Oloupanou cibuli nakrájenou na kostičky zalijte vařící vodou a nechejte vylouhovat. Po chvíli přeceďte přes cedníček a oslaďte medem. Dobré to dvakrát není, ale plní to svůj účel.

Při bolení v krku namočte kapesník do rozředěné slivovice, zabalte jím krk, a poté jej ještě převažte teplým šátkem. Pomáhá to pokaždé, pokud se nejedná o bolesti alergického původu.

 

korenaekaaaaHorečka

Pokud Vás trápí horečka, připravte si „náčinky“ (ledové obklady). Ty jsou užívány odpradávna, bylo to těstíčko připravené z režné mouky a vody. To se rozetřelo na čtverec čistého plátýnka, které se poté složilo do trojúhelníku a zabalila se do něj chodidla až po kotníky. Za 2-3 hodiny bylo těstíčko suché, drolilo se a horečka byla pryč. Výborná alternativa zejména pro děti a starší osoby, které už nejsou schopny polykat prásky, ovšem také šetrnější metoda než u celkového zábalu vodou.

 

Krvácení z nosu

Na rychlé zastavení krvácení z nosu použijte malý kousek tvrdého papírku, který složíte na obdélníček a zasunete pod horní ret (kam až to půjde).

 

Průjem

Proti průjmům a křečím v břiše, které umějí pořádně potrápit, mám jednoduchý recept. Uvařte si 2 dl tmavého silného čaje (v žádném případě ne ovocný) a do něj zamíchejte půl lžičky soli (někdy stačí i čtvrt lžičky). Dobré to není, ale zaručeně to pomůže.

koren