Novinky Zdraví

Jaké druhy pleťových masek můžete vyzkoušet a jaké účinky poskytují pleti?

Druh naší pleti předurčuje genetika. Částečně však můžeme ovlivnit její stav. To mají za následek vnější a vnitřní podmínky, které pleť ovlivňují jak pozitivním, tak i negativním způsobem. Mezi vnější faktory patří především prostředí a péče. Do vnitřních patří správná životospráva.

Jaký význam mají pleťové masky pro naši pleť?

Před nákupem pleťové masky je důležité si uvědomit, jaký typ pleti máme a jaký je její aktuální stav. Pokud nezvolíme vhodnou pleťovou masku, neposkytne nám takové účinky, jaké od ní očekáváme. Mezi nejčastější dělení patří účinky masek. Pořídit si tak můžeme masku hydratační, regenerační, zklidňující nebo třeba protizánětlivou. Vhodně zvolená maska poskytne naší pleti vzpruhu a dodá jí potřebný vzhled.

Vyberte si vhodný druh

Na výběr je hned několik různých druhů masek – slupovací, krémové, noční nebo třeba textilní. Krémové masky nanášíme jako klasický krém. Některé druhy smýváme, jiné nikoli. Slupovací maska po chvíli zaschne a pak ji z pokožky jednoduše sloupneme. Textilní masku položíme na obličej a necháme ji nějakou dobu působit. Do pokožky se vstřebávají účinné látky, které maska obsahuje. Maska je pouze na jedno použití. Noční pleťovou masku aplikujeme na pokožku před spaním a ráno si obličej očistíme.

Různé druhy masek

Pro suchou a unavenou pleť použijeme masku hydratační, regenerační nebo výživnou. Dodají potřebné vitamíny a minerály. Obnovují přirozenou hladinu vlhkosti.

Pleť mastná nebo s akné uvítá masku čistící, tonizující a stahující póry. Tonizující masky navíc poskytují liftingové účinky. Obsahují kolagen a využijeme je i pro pleť stárnoucí.

Zklidňující masky jsou ideální volbou pro pleť, která je citlivá.

Chceme-li používat jakýkoli typ masky, nejprve je potřeba pleť řádně vyčistit a nechat uschnout. Aplikujeme masku a necháme působit. Po jejím odstranění je potřeba na pokožku nanést hydratační krém.