Jak vybírat kusové koberce?

Rekonstruujete obývací pokoj či vybavujete nové bydlení? Pravděpodobně se neobejdete bez výběru vhodné podlahy. Všeobecně nelze říci, který druh podlah je tím nejlepším. Záleží přitom nejen na Vašem vkusu, ale také na tom co od dané podlahy očekáváte.

To stejné platí také při výběru kusového koberce. Dříve než se vydáte do kamenné prodejny či navštívíte internetový e-shop měli byste mít ujasněno, kde bude koberec položen a jak jej budete používat. Udělejte si jasnou představu také o tom, jakou bude plnit funkci. Na internetu i v kamenných obchodech najdete skutečně pestrou nabídku různých kusových koberců. Ne jinak je tomu také v případě internetové prodejny společnosti Vopi, která se zaměřuje také na prodej dětských koberců. Její nabídkový katalog si můžete prohlédnout zde www.vopi.cz/detske-koberce/.

Cenu i kvalitu kusových koberců ovlivňuje zejména druh používaného vlákna a konstrukce samostatného vlasu. Levnější kusové koberce jsou obvykle vyrobeny z umělého vlákna. Koberce vyrobené z vlny, hedvábí či jiných přírodních materiálů jsou dražší. Co se týče konstrukce vlasu, je komfortnější vybírat takový koberec, který má střižený vlas. U koberců s kobercovou smyčkou můžete počítat s lepší údržbou. Koberce s kobercovou smyčkou je vhodné nechat položit v bytě například do dětských pokojů. Při rozhodování Vám pomůže číst pozorně symboly, které najdete na rubové straně koberce.

Vybavujete-li vícepatrový rodinný dům, doporučujeme Vám prohlédnout si také nabídku s nášlapy na schody. Právě ty Vám pomohou ochránit schody od opotřebení a Vás ochránit před zraněním. Tyto koberce jsou pevně připevněny ke schodům pomocí samolepící pásky. Estetičnost jim dodává lemované obšití.

Renata Bachtíková

Learn More →