Každá žena se snaží, aby byly vlasy její chloubou a proto je až s podivem, co všechno je schopna se svými vlasy, pro údajnou krásu, udělat. Mnohdy dobrovolně je poškozuje a ničí – barví si je doma, sama si je stříhá. V kadeřnictví pak kvílí a prosí, aby s nimi kadeřnice něco udělala.
Na co si musíme dát, při péči o vlasy pozor?
Pokud chceme, aby naše vlasy byly stále pěkné a zdravé, je potřeba o ně řádně pečovat. Tady jsou nejčastější chyby, kterých se na svých vlasech dopouštíme.
- Každodenní mytí
Pokud si myjete vlasy každý den, smýváte z nich jejich přirozené esenciální oleje a vlasy jsou pak náchylnější k poškození, přicházejí o svůj lesk, pružnost a častěji se lámou. Pokud se nechcete vzdát častého mytí, vyzkoušejte šampóny suché, které zbaví vlasy mastnoty.
- Stahování vlasů do ohonu
Pokud jste milovnice „ohonů“ – vlasů stažených do gumičky a téměř v jiném účesu nechodíte, rozhodně děláte chybu. Vlasy, které necháváte několik hodin stažené ve vlasové gumičce, se lámou a třepí.
- Dlouhé vlasy bez střihu
Pokud si myslíte, že dlouhé vlasy jsou snadnější na údržbu, mýlíte se. Je potřeba je pravidelně zastřihovat a dát jim tvar. Nezastřihované vlasy jsou oslabené, vysušují se a brzy se začnou lámat.
- Vysoušení horkým vzduchem
Pokud chcete pro vysoušení používat fén, nastavte jej na dostatečnou vzdálenost a zvolte vhodnou teplotu. Vašim vlasům rozhodně neprospěje krátká vzdálensot a maximální výkon fénu.
- Sušení vlasů třením
Tento způsob vysoušení je poměrně častý. V dobré víře odstranit co nejdříve z vlasů přebytečnou vlhkost si je začnete, ihned po umytí, třít ručníkem, do něhož vlasy následně zabalíte. Ani tato vlasová péče nepatří zrovna k těm šetrným způsobům. Pro vysoušení vlasů je vhodnější hladká a bavlněná látka, klidně to může být dětská plena. Ručník je totiž pro vlasy dosti tvrdý.