Doporučujeme Krása

Mletá káva – výborný nápoj, ale také prostředek k péči o naše tělo

Káva obsahuje kromě kofeinu (jedna z nejaktivnějších složek) celou řadu užitečných a tělu prospěšných látek – organické kyseliny, tuky, alkaloidy, draslík, hořčík či železo.

Boj proti celulitidě

Pití kávy celulitidu zhoršuje, nicméně zábaly či masky by nám v boji proti ní mohly pomoci.

Zábal

Prohřáté kousky kávové sedliny naneseme na problematické partie a zabalíme do plastové folie. Pokud zábal aplikujeme na dolní polovinu těla, ideální je si na zábal obléci legíny, které vše ještě zahřejí. Necháme působit asi 20 minut, poté řádně smyjeme. Kávovou sedlinu můžeme použít jako peeling – při smývání ji jemnými krouživými pohyby vmasírujeme do kůže a teprve poté opláchneme.

Alternativou peelingu může být i směs z kávové sedliny smíchaná s medem či výtažkem ze zázvoru.

Maska na vlasy

Suroviny:

  • 2 žloutky
  • 1 lžíce rumu
  • 2 lžíce horké vody
  • 1 lžička mleté kávy
  • 1 lžička rostlinného oleje

Vzniklou směs nanášíme na vlasy a necháme působit po dobu pěti minut. Poté řádně smyjeme. Vlasy budou lesklé a pružné.

Tělový peeling

Důležitou a pravidelnou péčí o pokožku je peeling – odstraňování odumřelých buněk na kůži. Oživí pokožku, vyrovná barevný odstín, zahladí pigmentové skvrny a zjemní texturu pokožky. Jeden velice jednoduchý a rychlý peeling si můžete vyrobit smícháním kávové sedliny s trochou olivového nebo kokosového oleje.

Masky proti vráskám

Hustý krém získáme zředěním jedné lžíce žitné mouky se studenou kávou. Následně přidáme žloutek a opatrně promícháme. Poté aplikujeme vzniklou směs na obličej, necháme působit 15 minut a řádně očistíme.

Dvě polévkové lžíce kávové sedliny smícháme se stejným množstvím kakaového prášku. Dále použijeme tři polévkové lžíce smetany (může být i jogurt) a jednu lžíci medu. Směs naneseme v jemné vrstvě na vyčištěný obličej a necháme působit alespoň dvacet minut. Kofein způsobuje vypnutí pokožky. Med, se svými antibakteriálními a protizánětlivými účinky, uklidní pokožku. Mléčné kyseliny omladí pleť.

Kávové boby nacházejí poměrně velké uplatnění v kosmetickém průmyslu. Jsou součástí různých tělových krémů, zpevňujících sér či sér proti vráskám. Svoje místo mají i při výrobě parfémů nebo interiérových vůní. Aroma kávy totiž pozitivně působí na lidskou mysl.