Doporučujeme

LED osvětlení

Jednou z variant, jak významně šetřit elektřinou, je výměna klasických vláknových žárovek za LED osvětlení. Tento úsporný zdroj světla se stále více využívá v kancelářích, obchodech, hotelech, ale i v domácnostech. Pro spořivého zákazníka jsou LED žárovky prozatím dražším artiklem, než byly klasické žárovky, ovšem pokud si spočítá efekt, tak v budoucnu na nákladech za elektrický proud ušetří. Důvodem je hlavně mnohonásobně delší životnost LED žárovek.

LED osvětlení nejsou ovšem pouze LED žárovky. Oblíbené jsou také LED zářivky, jejichž úsporné trubice úspěšně nahrazují dosud běžné zářivky typu T8. Můžete si vybrat podle potřeby z různých délek, od 600 do 1500 mm. LED zářivky mají rovněž velice dlouhou životnost, která u některých typů může dosáhnout neuvěřitelného počtu 70 tisíc hodin.

LED žárovky

xLED žárovky se dnes vyrábějí v nejrůznějších velikostech a tvarech, takže při jejich výběru můžete uspokojit své představy a pořídit si takové LED žárovky, které budou korespondovat se stylem a vybavením vašeho interiéru. Rovněž lustry, lampy, lampičky a jiná osvětlovací tělesa můžete osadit LED žárovkami, které nebudou rušit jejich design ani účel použití.

 

LED pásky

Hitem posledních let jsou LED pásky. Svícení LED páskami je ještě šetrnější, než jinými LED zdroji. Kromě šetření mají LED pásky i skvělý efekt. Rovněž jejich využití je universální. Hodí se například jako doplňkové osvětlení v kuchyni, kdy nemusíte například večer při ohřívání vody na kávu nebo jiných drobných činnostech rozsvěcet hlavní osvětlení. Kromě efektu mají LED pásky význam i jako bezpečnostní prvek. Mohou se umístit například na schodištích nebo jiných místech v domě, kam by se třeba nevešel jiný zdroj světla. Vybrat si můžete LED pásky do interiéru i do venkovního prostředí, s různou svítivostí i barvou.

4