Doporučujeme

Dřevo v interiéru vykouzlí útulnou atmosféru

Moderní byty vypadají na pohled krásně, ale působí celkem studeně. Chladné prvky po celém bytě nevykouzlí zrovna příjemnou atmosféru domova. Pokud nechcete přijít o své moderní zázemí, ale zároveň chcete mít i příjemné a teplé tóny v domácnosti, vyzkoušejte dřevo.

Dřevo je levný, ale luxusní materiál

Dřevo se k zateplení domova používá nejčastěji v krbu. Své využití najde i v interiéru. Hnědé odstíny jsou krásné v každém interiéru a skvěle se hodí i do moderního bytu, který je plný studených a kovových materiálů. Chcete-li zkrášlit váš domov dřevem, níže naleznete tipy, jak na to.

Nudné zdi oživí obklad ze dřeva

Dřevěné obklady na zeď jsou ideální volbou, jak oživit nudnou bílou zeď. Z hlediska estetiky se však dřevo nehodí na zeď, na které se nachází okno. Záclony nebo závěsy by zakrývaly krásu dřeva a celé úsilí by vyšlo vniveč.

Dřevem nemusíte vykrývat celou zeď. Stačí minimalistický pás ve středu zdi nebo jen orámovat dveře či průchod. Na bílém dřevu vynikne tmavé dřevo, které dodá celému prostoru dramatický ráz. Světlé dřevo zase neubírá opticky velikost místnosti a působí pouze jako doplněk interiéru.

Buďte odvážní a ozdobte si strop

Dřevěné obklady nepatří jen na zeď, ale skvěle padnou také na strop. Obložení ze dřeva vypadá na stropě skvěle, ale jen v případě, že máte vysoké stropy. Při výběru zvolte tmavší odstín, který pomůže opticky snížit prostor. Kromě estetické stránky je dřevo ideální na strop i z důvodu, že pohlcuje otřesy.

Dekorace a doplňky ze dřeva

Nemusíte dělat příliš velké změny, abyste docílili příjemné atmosféry. Obyčejné doplňky a dekorace ze dřeva také vykouzlí krásnou atmosféru. Například dřevěné stolky, lampičky nebo sošky jsou skvělou možností, jak si zútulnit prostor. Barvu dřeva vybírejte podle barvy stěny a okolního nábytku. Světlým dřevem nikdy nic nezkazíte.