Novinky

Břišní tuk můžete snížit i bez cvičení. Inspiraci přinášejí tato opatření

Nejlepším způsobem, jak se zbavit břišního tuku, jsou zdravá strava a pravidelný pohyb. Existují však triky, které také mohou pomoci břišní tuk snížit. Jen je potřeba je vnést do každodenní rutiny.

Zdravé potraviny

Především se jedná o potraviny, které tělu dodají potřebné živiny. Do této skupiny patří celozrnné výrobky, ovoce, zelenina, libové maso, mléčné produkty, ryby, luštěniny, ořechy a semínka. Vyhýbat byste se měli potravinám zpracovaným a instantním. Pozor na nadbytek cukrů a soli. Pokrmy si rozdělte na menší porce, ale v pravidelných intervalech během celého dne. Tím se vyhnete přejídání. To je, při snižování břišního tuku, velmi nebezpečné. Pokrmy je potřeba dobře rozžvýkat, jinak je tělo hůře tráví.

Hydratace

Dostatečná hydratace je, pro redukci břišního tuku, velmi podstatná. Tělu dodávejte dostatek vody. Zlepší vaše trávení a odstraní nežádoucí toxiny z těla. Do půl hodiny před jídlem vypijte sklenici vody, ne však těsně před jídlem nebo po jídle, abyste nenarušili trávení.

Nižší spotřeba cukru

Jedním z největších viníků břišního tuku je cukr. Chcete-li se břišního tuku zbavit, musíte omezit spotřebu cukru a sladkostí. Máte-li chuť na sladké, vezměte si ovoce. Pro slazení používejte přírodní alternativy nebo umělá sladidla.

Konzumace mléčných produktů

Mléčné produkty jsou dobrým zdrojem bílkovin. Kromě toho podporují dobré trávení a tím eliminují ukládání tuků do oblasti břicha. Také vás udrží déle sytými, snižují tak chuť na jídlo.

Potraviny s malým obsahem kalorií

Konzumace nízkokalorických potravin eliminuje ukládání břišního tuku. Kromě toho jsou tyto potraviny zdravé a tělu dodají potřebné živiny. Mezi tyto potraviny patří například okurky, melouny, grapefruity, brokolice, hlávkový salát, jablka, pomeranče nebo rajčata.

Omezení příjmu škrobových potravin

Potraviny, které mají vyšší množství škrobů, by měly být konzumovány v omezené míře. Škroby tělo přeměňuje na cukr. Do této kategorie patří pečivo z bílé mouky, bílá rýže, brambory nebo těstoviny.