Krása Zdraví

Znáte baobabový olej?

Tento druh rostlinného oleje se získává lisováním semen plodů stromu baobab (jeden ze symbolů Afriky). Má velmi pozitivní účinky na naši pleť i vlasy, neboť obsahuje celou řadu kyselin pro pleť prospěšných – omega mastné kyseliny, kyselinu stearovou, palmitovou, listovou, olejovou či linolovou.

Také je to silný antioxidant, obsahuje i celou řadu vitamínů, antioxidantů, tříslovin (vážou kolagen) a flavonoidů (rostlinné antioxidanty – zvyšují pružnost cévních kapilár, působí antibakteriálně).

Vliv na kůži

Olej je univerzální. Pozitivně působí na podrážděnou či suchou kůži, kterou pomáhá zklidňovat.

Pomáhá bojovat proti přirozenému procesu stárnutí kůže. Velice snadno se do pokožky vstřebává a přestože je to olej, nezanechává ji mastnou. Také neucpává póry. Má pozitivní vliv i na oční okolí, které napomáhá zvláčňovat a tím zabraňuje tvorbě očních váčků.

Podporuje produkci kolagenu (především díky vitamínu C), který je potřebný pro pružnost a pevnost pokožky.

Můžete jej používat místo denního krému jako pravidelnou péči. Dodá výživu kožním buňkám a tím podpoří zdraví pokožky.

Lze jej použít i jako čistící prostředek. Postačí jemně vmasírovat do pokožky obličeje a krku a následně opláchnout vodou.

Máte – li suché a rozpraskané rty, vetřete do nich trochu oleje. Rty hydratuje a zklidní.

Vzhledem k tomu, že olej stimuluje kolagen, můžete jej použít i v boji proti striím, které pomáhá omezovat.

Péče o vlasy

Olej lze použít i v péči o vlasy, především suché. Přidejte několik kapek oleje do kondicionéru nebo si vytvořte vlastní směs:

  • 1/3 šálku baobabového oleje
  • 1/3 šálku jojobového oleje
  • 10 kapek levandulového esenciálního oleje

Směs nahřejte ve vodní lázni, vmasírujte do pokožky hlavy a vlasů a zakryjte nahřátým ručníkem. Nechte působit, dokud ručník nezchladne. Následně vlasy umyjte běžným způsobem.