Cestování

Ubytování Rožmberk

Rožmberk nad Vltavou je městem ležícím v podhůří Šumavy cca 20 km známého Českého Krumlova. Rožmberk se proslavil především svým hradem, který býval sídlem jednoho z nejmocnějších a nejslavnějších českých rodů Rožmberků.

Samotné město Rožmberk je nejmenším městem v Jihočeském kraji a pátou nejjižnější obcí ČR. Hrad Rožmberk je rozsáhlým hradním komplexem postaveným na ostrohu nad řekou Vltavou. Z původně raně gotické části zvané Horní hrad ze 13. století se po požáru v r. 1552 zachovala jen kruhová věž Jakobínka. Dnešní jádro hradu tvoří Dolní hrad ze 14. století, který byl vystavěn jako zmenšenina krumlovského zámku. V místech původního Horního hradu dnes stojí Nový zámek z 19. století, který je veřejnosti nepřístupný.

Rozmberk_damRožmberk nad Vltavou je jako stvořený pro příjemnou dovolenou. Poklidná jihočeská atmosféra, romantické kouzlo řeky a okolní lesy lákají rodiny s dětmi a také vodáky, kteří sjíždějí Vltavu a Rožmberk je jednou z mnoha zastávek na jejich plavbě.

Ubytovacích možností je v Rožmberku i blízkém okolí spousta. Příznivci pobytů v historických interiérech jistě ocení prostory stylového hotelu Růže. Hotel se nachází přímo v atraktivním prostředí města a nabízí pohodlné a cenové dostupné ubytování. Hostům je k dispozici 14 dvoulůžkových pokojů, dva apartmány, privátní parkoviště a především typická rožmberská atmosféra. Přímo ve městě najdete i další hotel U Martina, který byl zbudován v nově rekonstruované historické budově ze 13. století. Hotel má k dispozici rovněž dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, jeden třílůžkový pokoj a dva apartmány. Nechybí zde ani restaurace a wellness studio. Přitažlivá je hotelová terasa přímo na břehu Vltavy, ze které je krásný výhled na hrad Rožmberk.

Příjemné a cenově dostupné ubytování najdete v Rožmberku i v penzionech, jakými jsou například Romantik či Rybářská bašta, která nabízí skvělou restauraci. Podávají se zde rybí pokrmy, ale i speciality ze zvěřiny a tradiční česká kuchyně. Vyhlášená je zdejší rybí polévka, kterou propagoval i herec Rudolf Hrušínský.