Doporučujeme

Tipy na dárky pro milovníka vína a kvalitních dobrot

Kvalitní jídlo a víno může být vhodným dárkem i pod vánoční stromeček, a to nejen pro milovníky těchto pochutin. Jedná se o univerzální dárky, které jistě potěší i nejednoho dědečka, tatínka či tetu. Jaké dobroty však kupovat?

Delikatesy

Doslova chutné delikatesy můžete zakoupit na váš vánoční stůl, anebo jako originální dárek pod stromeček. Nemáte však nápady na to, jaké delikatesy byste mohli kupovat? Dobrou volbou může být například kvalitní káva či čaj, čokolády, olivový olej či marmelády. Například olivový olej ochucený bílým lanýžem jistě potěší nejedno fajnšmekra. Hodí se na ochucení těstovin, omáček i zálivek. Milovníky sladkého potěší opravdu kvalitní čokoláda či marmeláda, například fíková.

Víno

Láhev kvalitního vína je dárkem, který nikdy nezklame. Zvolit můžete vína finančně náročnější, jedinečná či ze vzdálených oblastí. Dobrou volbou bude jistě pozdní sběr, výběr z hroznů či víno ledové, popřípadě slámové. Jedná se o opravdu delikatesní vína, která nezklamou ani opravdového znalce.

Degustační karton

Zajímavým dárkem se mohou stát také tzv. degustační kartony. Ty obsahují zpravidla 6 lahví vína, tedy bílého, růžového a červeného, které můžete vy, popřípadě obdarovávaný, degustovat i doma. Ideální dárek, ale také skvělá volba pro večery strávené s celou rodinou. I doma si tak můžete dopřát kvalitní degustaci vín od daného vinařství. Degustační kartony se týkají vinařství českých, ale také zahraničních.

Lanýžové produkty

Pro milovníky dobrého jídla a jedinečných pochutin jsou dobrou volbou i lanýžové produkty. Jednat se může o výše zmíněný olivový olej ochucený bílým lanýžem, ale také med či máslo s lanýži nebo třeba sůl s lanýžem Marabotto. Tyto opravdové delikatesy prostě nezklamou a dopřejete obdarovávanému opravdu jedinečný chuťový zážitek.