Novinky Zdraví

Nově, zajímavě a vtipně o hormonech

Hormony jsou velmi důležitou součástí našeho systému, ovlivňují funkce našeho těla, naší psychiku, růst, schopnost reprodukce a mnoho dalšího. Odborným jazykem lze říci, že hormony jsou produkty žláz, nebo tkání a koordinují vzájemné reakce v organismu.

Hormonální systém je poměrně složitý a zorientovat se v něm nám pomůže nová kniha, kterou vyprodukovalo nakladatelství Grada. Jmenuje se Hormony v harmonii.

Knížku napsaly dvě ženy a je určena především ženám. Gynekoložka Caroline Fibaek a bioložka Stine Fürst, která se zabývá neuropatií (alternativní léčebná metoda vycházející z předpokladu, že nemoci vznikají hromaděním škodlivin v těle) se setkávají ve své praxi s hormonálními problémy svých klientek dnes a denně. Ženy nejen v období klimakteria, ale i dospívající dívky a ženy v plodném věku mohou mít s hormony potíže.

Autorkám se podařilo poutavou, přesto srozumitelnou formou okořeněnou špetkou humoru provést čtenářky světem hormonů tak, aby nepropadly panice, že mají problém, nýbrž pocitu, že problém je řešitelný a rozhodně v něm nejsou samy. Kniha je doplněna recepty i vkusnými fotografiemi.