Doporučujeme

Nechcete se trápit chloupky na obličeji? Řešením je laserová epilace

V průběhu evoluce jsme velkou část svého ochlupení ztratili, nebo se alespoň stala méně viditelnou a ustoupila do pozadí. Při snaze o dokonalý vzhled ale chceme ještě víc a toužíme po dokonale hladké tváři bez jediného chloupku, který by mohl být vidět v protisvětle. Jaké jsou moderní možnosti odstranění ochlupení z tváře?

Kompletní odstranění chloupků

Základ spočívá v odlišení dvou důležitých pojmů. Jedná se o depilaci, kdy se chloupky odstraňují pouze povrchově. Dále rozlišujeme epilaci, při které je chloupek odstraněn i se svou vlasovou cibulkou, takže už nemůže znovu vyrůst. Pokud si chcete vybrat ošetření s dlouhodobějším účinkem, volte epilaci.

Odstraněné chloupky už znovu nevyrostou

Moderní metoda laserové epilace probíhá pomocí alexandritového laseru Candela GentleLase®. Systém je vyvinut pro rychlé a efektivní ošetření. Bolest téměř není cítit díky speciálnímu chlazení. Paprsek laseru se dostane ke kořínku chloupku a provede jeho zničení. Úspěšnost ošetření se běžně pohybuje kolem 80 %, což je dáno tím, že některé chloupky nejsou v růstové fázi, ale čekají schované uvnitř pokožky a ve vhodný čas vyrostou. Z toho důvodu se ošetření opakuje přibližně 3 až 4krát s rozestupem přibližně 4 týdnů.

Po dokončení epilace se už nebudete muset setkávat s voskovými pásky a vyhnete se zdlouhavému vytrhování chloupků pinzetou. Dokonale hladký obličej již není nereálný, jen je potřeba zvolit prověřenou kliniku, která nabízí certifikovanou metodu. Příkladem je klinika Mediestetik v Praze, kde si můžete vybrat i další dermatologická ošetření.

Jaké oblasti se dají ošetřit laserovou epilací

Pomocí laserové epilace se dá ošetřit téměř jakákoliv oblast od brady, obočí, tváře, krku a podobně. Problém však nastává u hodně opálené pokožky a tetování, protože laser rozeznává chloupky na základě pigmentu. Kvůli tomu není možné epilovat také velmi světlé chloupky bez pigmentu.