Domov

Na čem se dá ušetřit 1. díl – šatní skříně s textilním potahem

Možná si říkáte, že skříň z masivu, je prostě nenahraditelná, ale leckdy vás dokáže překvapit svými základními funkcemi i skříň, která zdaleka není tak drahá, přesto svou úlohu plní dobře.

Jedná se o skříň s textilním potahem, která si nyní užívá svou síň slávy, kterou jí dopřejme.

Praktičnost versus design

Skrin 1Skříně s potahem nejsou tak dlouho životné a nemají nosnost svých polic tak velikou, jako skříně dřevěné, ale potah se dá sejmout a snadno vyčistit. Populární se staly zejména u mladších věkových skupin lidí, už díky tomu, že variace barevných textilních potahů nezná mezí. Ať už se jedná o komiksové postavy nebo grafiku různých písmen, číslic a hieroglyfů či panoramat, tyhle skříně mají něco do sebe. Zřejmě tu vítězí design nad praktičností, ale koneckonců proč ne.

S koupí takové skříně s tím musíme tak trochu počítat, že nám nevydrží navěky, ale proč si nedopřát oživení místnosti a ušetřit na pár let peníze. Ceny těchto skříní se pohybují řádově v desítkách stovek na rozdíl od dřevěných masivních skříní, u těch to jsou i desítky tisíců.

Prostorové uspořádání je trochu jiné

Uložení ošacení ve skříni si žádá šetrné zacházení, což v případě této skříně není až tak snadné. Není tu tolik místa na ramínka, ale zase je tu dostatek prostoru na uložení spoustu jiných věcí, které si úhledně složíte do komínků (trička, topy, tílka, overaly, pyžama).

Skrin 2Výhodou je fakt, že jí můžete použít na prádlo, které jste nestačila vyžehlit, spodní a ložní prádlo, ručníky, osušky, ale i třeba šátky, zimní ošacení a pásky. Záleží na vás, ale jedno je jisté. Je to další odkládací prostor, který nenáročnému člověku s méně druhy oblečení postačí i jako jedna hlavní skříň. Některé bundy se přece dají odložit v předsíni na věšák, abyste skříň zbytečně nepřetěžovali.

V něčem je tato skříň praktická, v něčem ne, ale jistě se shodneme na tom, že manipulace s ní je lehká, montáž i demontáž snadná a kdykoliv ji lze přemístit nebo zase zpátky složit a dát na půdu, což se o dřevěných či vestavěných skříních rozhodně říci nedá.