Doporučujeme

Masáž lávovými kameny má úžasné zdravotní přínosy

Milujete ten pocit, když můžete ponořit své tělo do horké lázně? Teplo je pro tělo velkým lékem, který má mnoho pozitivních přínosů. Existuje celá škála zdravotních stavů, které se lidé snaží léčit různými léky, ale přitom často postačí dostatek tepla. Aby se dostali teplo skutečně do hloubky, zapomeňte na horkou lázeň a vyzkoušejte raději masáž horkými lávovými kameny.

Léčba teplem

O zdravotních výhodách tepla věděli již v dávné minulosti, horké kameny využívali už Mayové, Indové, Číňané a další. Masáž horkými kameny dokáže uvolnit energii v těle, aby mohla volně proudit. Dokáže prohřát tělo až k orgánům a postarat se o správnou cirkulaci krve a tedy i okysličení a lepší zásobování živinami. Skvěle pomáhá se ztuhlými svaly a zrychlením metabolismu. Také pomáhá při hubnutí a celulitidě. Velmi významný je i psychický vliv, terapie s horkými kameny pomáhá s nespavostí, stresem, migrénami i celkovým uvolněním. Kameny lze přikládat na jednotlivé části těla a také s nimi tělo masírovat, k tomu se používá éterický masážní olej. Terapie je velmi příjemná a zajisté si jí užijete obzvláště v chladných dnech. Při masáži si vyčistěte hlavu, na nic nemyslete a soustřeďte se pouze na to, jak teplo prostupuje celým vaším tělem

Kde kameny pořídit?

Výhody masážních kamenů si můžete vyzkoušet kdykoliv, stačí si je pořídit. Potřebujete však speciální lávové kameny z čediče. K jejich nákupu doporučujeme využít specializovaný eshop Kameny-masazni.cz, kde naleznete profesionální vybavení pro masážní studia. Pořídit si můžete jednotlivé kameny, ale i celé sety. Dále si můžete koupit oleje, kleště na kameny, ohřívače a mnoho dalšího. Kameny se nejlépe nahřívají v horké vodě a jejich teplota by se měla pohybovat mezi 45-55°C. Jejich použití je vhodné pro většinu lidí, nepoužívejte je pouze v případě těhotenství, když máte zánět, křečové žíly, diabetes, epilepsii nebo vysoký krevní tlak.