Doporučujeme

Legíny nejsou rozhodně pouze výsadou náctiletých!

Legíny jsou oblíbené prakticky každou ženou – a to z toho důvodu, že jsou úžasně pohodlné, a navíc se hodí ke každému outfitu. Není jednoduché se je naučit nosit a kombinovat tak, abyste neudělala žádné módní faux pas. Mnoho takových můžete potkat každý den na ulici a přitom stačí pouze maličkost – dodržovat pravidla.

Žádná vytahaná kolena!

Pokud si všimnete, že se na vašich legínách začínají tlačit kolena, rychle s nimi do koše! Stejně tak pokud jsou již příliš malé a zařezávají se vám do rozkroku – pozor na ně! Dokážou vykreslit absolutně každý nedostatek. Je třeba si vybrat přesně takovou velikost ke svojí postavě.

Nohy, nohy, nohy!

Na druhou stranu, pokud máte silnější nohy, měli byste se legínám raději vyhnout. To ale neznamená, že byste měly nosit legíny jen v případě, že máte nohy naprosto bezchybné! Drobné nedokonalosti zakryjete dlouhým tričkem či kardiganem. Tako oversize košile s koženou bundou jsou skvělá volba. Každopádně dámské legíny dokážou i taková kouzla, jako je prodloužení nohou! Stačí si pořídit legíny, které jsou dlouhé až po kotníky. Stejný efekt vám zajistí také výrazně vzorované legíny. Naopak ty tříčtvrteční dokážou nohy opticky zkrátit.

Barevnost

Zapomeňte pouze na černé legíny – ty jsou sice klasika, ale rozhodně to není jediná barva! Dnes frčí barvy, proto se jich nemusíte v žádném případě bát. Vždy ale pamatujte na zásadu, že světlejší legíny musíte vždy doplnit delším vrškem. Naopak vzorované legíny je třeba doplnit jednobarevným vrškem.

Co k nim nosit?

Legíny je možné kombinovat prakticky s čímkoli – a to dokonce i se sukní. Nicméně volte raději kratší a nařasenější sukně. Vyvarujte se úzkým minisukním či dlouhým sukním až pod kolena. Pokud budete kombinovat s tunikou či svetrem, je třeba aby jeho délka byla minimálně pod zadeček. Nemusíte se ale ani obávat větších košil či halenek.