Doporučujeme

Jaké výhody mají zátěžové koberce a kam se hodí?

Zátěžové koberce, jak již samotný název napovídá, patří mezi podlahovou krytinu, která je skvělou volbou pro prostory s vysokou mírou zatížení. Díky oblíbenosti zátěžových koberců lze dnes na trhu najít jejich široký výběr. Přemýšlíte nad jejich pořízením, ale nejste si jisti, zda se jedná o správnou volbu? V ujasnění této otázky vám pomůže tento článek. Zjistěte, kde najdou zátěžové koberce využití a jaké nejčastější výhody vám jejich pořízení přinese.

Vlastnosti zátěžového koberce – snadná údržba

Hlavní předností zátěžového koberce je jednoznačně jeho mimořádně vysoká odolnost a dlouhá životnost oproti běžným kobercům. Zátěžový koberec je vyroben tak, aby odolával mechanickému poškození od časté chůze v botách, koleček kancelářských židlí či jinému nešetrnému zacházení. Neocenitelnou vlastností zátěžového koberce je také jeho snadná a rychlá údržba. Pro zátěžové koberce je také typická barevná stálost, takže budou vypadat jako nové po několik let a to bez známek opotřebení. Mezi další výhody patří široký výběr barev, pohlcování prachu ze vzduchu a snížení hluku a vibrací.

Koberec vhodný pro komerční prostory i domácnost

Zátěžové koberce najdou využití všude tam, kde vyžadují okolnosti odolnou podlahovou krytinu. Zátěžové koberce díky svým vlastnostem jsou vhodné pro různé komerční prostory a veřejnosti přístupná místa, jako jsou kanceláře, školy, úřady, kina, hotely a další prostory s vysokou mírou provozu, kde dodají elegantní vzhled. Nicméně zátěžové koberce jsou vhodnou volbou i pro domácnosti, především najdou využití na chodbách a v předsíních. Vhodné jsou i jako podlahová krytina na terasy. Méně vhodné jsou pak do obývacího pokoje, kde se častěji uplatní kusové koberce.

Jak vybrat správný zátěžový koberec?

Při výběru zátěžového koberce je třeba se zaměřit na několik základních parametrů. Především se jedná o materiál, z kterého je zátěžový koberec vyroben a gramáž koberce. Platí, že kvalitní zátěžový koberec má vyšší gramáž. Opomenout nelze ani hustota a výška vlasů koberce, kde platí, že zátěžové koberce s kratšími a hustšími vlasy vydrží déle a budou méně náročné na údržbu. Dále je třeba věnovat pozornost tomu, zda je zátěžový koberec s gumou, který lze pokládat bez lepení, či zda jde o koberec bez gumy, u něhož je potřeba lepení.

Při výběru se zaměřte také na míru odolnosti koberce, jež lze rozdělit do 3 základních kategorií:

  • polozátěžové koberce (vhodné do domácnosti),
  • vysokozátěžové koberce (vhodné do kanceláří, školských zařízení, úřady,…) a
  • extrémně zátěžové koberce (vhodné do kin, obchodních domů a jiných prostorů).

Levné zátěžové koberce najdete v kamenných prodejnách Breno nebo na jejich e-shopu, kde vám poradí s výběrem toho správného koberce.