Doporučujeme

Jak na oplocení

Na jaře se mnoho lidí pouští do finálních terénních úprav kolem domu, jejich součástí by určitě měla být i výstavba plotu. Nevíte si rady s výběrem optimálního oplocení? Na trhu je skutečně velké množství výrobků a výrobců, my vám však poradíme, abyste se v nabídce neztratili.

Vyberte si plot podle vašich představ

Jak bude výsledný plot vypadat, záleží pouze na vás. Pro někoho je ideálním řešením nízký estetický plot, který má spíš symbolickou funkci. Pro dalšího je nejdůležitější ochrana soukromí a pocit bezpečí, v takovém případě je třeba volit spíš vyšší odolný plot s dlouhou životností. Chcete-li mít na zahradě dostatek soukromí a zároveň se chcete dívat na dekorativní plot, zvolte estetického pomocníka v podobě univerzálního betonového plotu. Betonové ploty jsou velmi odolné, nerozhází je silný nápor mechanického působení, vlhkost ani střídání teplot. Betonové ploty se vypořádají s mrazem, sněhem i deštěm, nevadí jim kroupy, ani sluneční záření. Bez údržby betonové oplocení vydrží sloužit spolehlivě několik desítek let.

Nebojte se betonového plotu

Že jsou betonové ploty praktické, to už víme. Jak jsou na tom ale po stránce designové? Nebojte se, ani estetická stránka betonového plotu vás nezklame. Budete mile překvapeni, jak skvěle bude vypadat betonový plot kolem vašeho domu. Betonové ploty se vyrábí v několika dekorech a barvách, stačí si vybrat a nakombinovat podle vašeho vkusu. Betonový plot je celkově velmi variabilní, volit můžete celkovou výšku plotu, tvar zakončení oplocení a samozřejmě dekor a barvu. Co se týká zakončení plotu, někdo je pro rovný betonový díl, dalšímu se bude líbit zaoblený s okrasnou mřížkou. Na výběr máte i zaoblený bez mřížky, nebo také dřevěné latě, které se osazují často v kontrastních barvách. Vyberte si dekor, který bude vašemu domu sedět, a nechte si instalovat betonový plot podle vašich představ.