Krása Novinky

Hipsteři všude kolem nás

Pokud po ulicích potkáváte stále více mladíků s plnovousy, ve svetrech, které snad nosili jejich dědečci a botách jak z počátku 20. století, gratulujeme vám. Narážíte totiž na hipstery. A kdo vlastně takový hipster je? Na to si nyní odpovíme.

Ve své podstatě jsou hipsteři něčím zcela novým a hlavně dobrým a to proto, že jdou proti proudu současné kultury mladých. V praxi to tedy znamená, že je absolutně nezajímá materialismus a co nejdražší věci. Velmi často si zakládají na vzdělanosti, ve které se neustále cvičí. A svým vzhledem se snaží navrátit do dob, ve kterých bylo gentlemanství a správné vystupování důležitější než to, jaký zrovna máme mobil, nebo od jaké značky máme oblečení.

žena hipster

Pokud se chceme oblékat jako tito lidé, máme dvě možnosti. Buďto se podíváme do šatní skříně našich rodičů či prarodičů a vyhrabeme z ní ty nejvíc retro kusy oblečení. Můžeme však také zavítat do obchodů, ve kterých v dnešní době již najedeme kusy oblečení, které se na hipstery přímo zaměřují. Jedná se hlavně o kostkované košile, trička s kapsičkou na hrudi, úzké kalhoty, vytahané parky aj. Je třeba nezapomenout na výrazné brýle a motivy i vzory na textilu, které sedí s dobou dávno minulou.

hipster dívka

Hipstery velmi často nepotkáte s baťohem a pokud ano, tak pouze s plátěným. Nejčastěji však nosí plátěné tašky, ve kterých se jim ukrývá laptop, kniha od nějakého dobře známého a ne zrovna lehce čitelného autora a velmi často také fotoaparát. Ten však nebývá klasický kompaktní, ale většinou se jedná o zrcadlovky a to často i několik desítek let staré.

Hipster

Nechceme zde hipstery nikterak opěvovat a dávat je všem příkladem, ale přece jen se nám zdá lepší, pokud mají mladí v ruce knihu místo konzole, a je jim jedno jestli jejich svetr zdobí či nezdobí logo Nike či Adidas. Zkrátka hipsteři jsou jakýmsi prvním krokem k tomu, aby se mladá generace zamyslela sama nad sebou a její příslušníci se snažili být dobrými lidmi. A je jen na mladých, zdali budou chtít tyto kroky následovat či nikoliv.