Doporučujeme

Bylinky jsou v dnešní době opomíjenou surovinou nejen v kuchyni

Víte, že některé bylinky mají daleko více účinných látek, než jiné lékařské medikamenty? Tento návrat k přírodě zažívá velké „boom“. Jsou to především bylinky na úpravu psychického stavu a bojující proti zánětu. Kdo ještě neslyšel o zázračném kořenu kurkumy nebo zázvoru? Ochuzuje sám sebe, protože právě tyto bylinky mají vynikající charakter. Stejně tak i obyčejné suroviny, které v kuchyni běžně používáte. Česnek, med, cibule a spoustu dalšího, využijete nejen při nachlazení. Bylinky se dají přikládat i na rány. Naši předci ani nic jiného neznali a dožívali se vyššího věku.

Chcete se stát nedílnou součástí přírody i vy?

sunset-203188_960_720Začněte uvažovat nad tím, co jíte a pijete. Tělo by se jednou za čas mělo rozhodně detoxikovat. Když spojíte příjemné s užitečným, vzniknou vám velmi chutné zeleninovo-bylinkové nápoje. Zkuste malinko improvizovat a sami přijdete na to, že se vaše tělo očistí poměrně snadno. Chce to jen pár zásad a většinu už zvládnete i v praxi. Kolikrát stačí jen teorie! Přečtěte si o řadě zajímavých bylinek a uvidíte, že jejich účinek se s pozitivní odezvou organismu jistě nemine. Léčivé byliny odkyselí váš organismus, očistí tlusté střevo a krev, podpoří metabolismus a řada z nich je i konkrétně zaměřená, např. na bolesti hlavy, menstruační potíže a kardiovaskulární aparát.

Cholesterol ucpává tepny

Mimo toho, co konzumujete, byste se měli vyvarovat i škodlivých návyků, které vaše tělo jen oslabuje. Co tím máme na mysli, zřejmě tušíte. Ano, je to kouření, alkohol a nedostatek pohybu! Kdo bude jen celý den sedět nebo si udělá v práci pouze přestávku na cigaretu či si dojde do fast foodu, rozhodně tím přispívá k tomu, že jeho tělo nebude v rovnováze. Vysoké hladiny cholesterolu v krvi zahltí vaše cévy, které se pomalu, ale jistě začnou postupně uzavírat. S tím pak může být spojena i nejčastější srdeční choroba dnešní doby – infarkt. O naše zdraví bychom měli pečovat s tím nejlepším vědomím a svědomím. Na našem blogu se dočtete vše potřebné k tomu, abyste žili déle a mnohem šťastněji.