Doporučujeme

Svítidla Lee Broom: vycházející hvězda britského designu

Uspět na poli designu není v dnešní době neustále se zvyšující konkurence nic snadného. Klíčové je přijít s nějakým atypickým návrhem, který vynikne v záplavě jiných a bude snadno zapamatovatelný a rozpoznatelný. To však není jediný klíč k úspěchu. Mnoho designérů totiž upadne do zapomnění, neboť se jen snaží držet krok a po slibném začátku už se jim nedaří překonat jednou nastavenou laťku.

Jen ti nejlepší si získají v designérském světě uznání. Jednou z takových slibných osobností, která bude ještě po mnoho dalších let bezesporu spoluovlivňovat podobu moderního designu, je Lee Broom.

Prolínání módy a interiérového designu

Za zlomové dílo mladého talentu je považována produktová řada svítidel nazvaná příhodně Neo Neon. Tato série byla na trh uvedena v roce 2007 a další originální návrhy na sebe nenechaly dlouho čekat. V současné době jsou svítidla prodávána pod značkou Lee Broom k dostání ve více než čtyřiceti zemích světa. Za tento úctyhodný úspěch vděčí mladý umělec svému jedinečnému pohledu na svět svítidel. Na jeho formování měla zásadní vliv výhra v návrhářské soutěži v pouhých sedmnácti letech a zejména pak setkání s ikonou módy, slavnou Vivienne Westwoodovou. Není tedy žádným překvapením, že móda je i v současné době významným zdrojem jeho inspirace.

Klasické koncepce viděné novým pohledem

Lee Broom se neomezuje pouze na vlastní produkci, ale nebrání se ani spolupráci s dalšími designérskými ateliéry, což je pro obě strany vždy obohacující. Inovativní přístup k tvorbě moderních svítidel je jednou z hlavních výhod Lee Brooma, přinejmenším v porovnání s některými zavedenými designérskými studii, která se často až příliš zarputile drží jedné koncepce. Ovšem každá tradice si zaslouží inovaci, čehož si je Lee Broom velmi dobře vědom. Staví na protikladech a kontrastech, které jsou jedním z typických rysů moderního interiérového designu. Vznikají tak elegantní svítidla s hravými detaily, jindy se do popředí staví klasická žárovka, ovšem ve vskutku převratném ztvárnění.

Na denním pořádku je střídání různorodých materiálů, zejména kovu, skla a mramoru. Stejně tak je dominance minimalisticky pojatých lamp a stropních světel ve tvaru válce nebo koule narušena noblesními modely, například klasickými závěsnými lustry, broušeným sklem apod.

Svítidla Lee Broom se naopak drží zkrátka v souvislosti s použitím barev. Světlům vévodí především bílá a černá, luxusní vzhled potom umocňují zlaté a stříbrné akcenty. Výraznější barvy jsou méně časté, ale o to překvapivější.

Zajímá vás současná tvorba a potrpíte si na moderní interiérové zařízení? Pak by vaší pozornosti nemělo ujít designové osvětlení Lee Broom, o kterém ještě mnoho uslyšíte…