Šperky se symbolem stromu života: Co přesně znamená a proč ho nosit

Stromy života se zdají být módním fenoménem současnosti. Nicméně je to však jen zdání, stromy života jsou součástí mnoha kultur již po staletí a nezdá se, že by jejich obliba v průběhu času klesala.

Na stromu života je něco, co je inspirativní, uzemňující a uklidňující. Je to univerzální symbol, který přesahuje náboženství a kultury a žádná skupina si tento symbol nemůže nárokovat sama pro sebe. Stříbrný náhrdelník strom života je nejen ozdobou outfitu, ale také vyjadřuje něco o vaší osobě.

Jaký je smysl stromu života?

Strom života je typicky zobrazován jako velký strom s rozvětvenými větvemi a kořeny, sahajícími nahoru a dolů, a je obsažen v kruhu. Symbol má mnoho duchovních a náboženských významů a lze jej interpretovat mnoha způsoby. Nosit ho lze nejen na krku, ale také například jako náramek strom života.

Propojení

Strom života představuje propojení všeho. Nejsme ve vzduchoprázdnu, ale jsme spojeni se světem kolem nás. Kruhový aspekt symbolu představuje svět a strom představuje vše v něm. Ukazuje také cyklickou strukturu se vším, co souvisí.

Stabilita, síla a růst

Strom je symbolem stability a síly. Používáme metaforu stromu s kořeny zasahujícími do země, abychom hovořili o síle, stabilitě a uzemnění. Symbolizuje také růst, protože strom je výsledkem let pomalého, trpělivého růstu od zranitelného stromku po statný strom.

Osobitost

Každý strom je jedinečný a má své vlastní vlastnosti, pokud je hledáte. Strom života tedy symbolizuje tento aspekt stromů. Na začátku všechny stromy vypadají stejně, ale jak rostou, každý strom se stává jedinečným, žádné dva stromy nejsou úplně stejné. Jak čas plyne, stromy získávají charakter a krásu, překonávají nejrůznější zkoušky a výzvy, aby zůstaly silné a vzpřímené. Stejně jako strom jsme i my jiní a strom života nám to připomíná.

Vybírejte šperky se symbolem stromu života na pandjjewellery.cz. Outfit doplňte o stylový řetízek na nohu.