Doporučujeme

Orientální koberec jako investice

Koberce z přírodních materiálů jsou podlahovou krytinou, kterou lidé znali již ve starověku. Zejména orientální koberce měli nejen praktický význam, ale byly i ozdobou příbytku a chloubou majitele. Tyto přednosti přetrvávají u orientálních koberců dodnes. Nejvíce jsou ceněny perské koberce, které mají svou bohatou tradici zejména v zemích Blízkého východu. Pokud chcete koupit perský koberec, nemusíte se proto vydávat do některé země, která je výrobou orientálních a perských koberců pověstná. Kvalitní perské či jiné orientální koberce má ve své nabídce pražská prodejna Buchara v Londýnské ulici v Praze 2.

Výroba orientálních a perských koberců

V dnešní době umožňují moderní technologické postupy vyrábět nejrůznější materiály, které jsou stále větší konkurencí orientálních a perských koberců. Přesto jsou orientální koberce a peršany stále známkou nejvyšší kvality. Perské koberce se totiž vyrábějí i v dnešní době stále ručně a precizní ruční práce je velice ceněna. Ručně vázaný orientální koberec je výsledkem jedinečné řemeslné zručnosti, která se v tradičních zemích dědí z pokolení na pokolení. Lidé toto ruční vázání po staletí neustále zdokonalují tuto tradici si uchovávají zejména v Íránu, Turecku, Afghánistánu, Pákistánu, Nepálu a v dalších zejména orientálních zemích. Jako materiál slouží k výrobě orientálních koberců bavlna, vlna a hedvábí, které se vzájemně kombinují a jejich původ je vesměs přírodní.

Investovat do peršanu se vyplatí

V pražské prodejně Buchara si každý vybere orientální nebo perský koberec podle svého vkusu, ale i podle potřeb. V sortimentu jsou totiž kusové koberce nejrůznější rozměrů a s desítkami nejrůznějších motivů. I velice malý rozměr může být ve vašem interiéru velkým klenotem, který se jako vhodná investice dědí z pokolení na pokolení.

Vedle tradičních orientálních koberců a peršanů, jak je již zvykem říkat perským kobercům, si v prodejně Buchara můžete koupit i moderní výrobky. Každý orientální koberec je opatřen certifikátem pravosti, takže není pochyb o zemi původu.