Doporučujeme

Na co si dát pozor při výběru nové kuchyně

Omrzela vás stará kuchyň a toužíte po nové? Stávající kuchyň dosluhuje a jen ji opravit již nestačí? Závistivě pokukujte po moderních kuchyních v reklamách, katalozích nebo dokonce u vašich příbuzných a známých? Pokud jste se konečně rozhodli pro novou kuchyň, nenechte se zlákat prvním moderním designem, který uvidíte. Kuchyň má být především praktická. Než se rozhodnete k výběru nové kuchyně, zvažte několik důležitých aspektů, abyste později svého nákupu nelitovali.

Byt vs dům

U panelákové kuchyně nelze realizovat větší stavební úpravy jako v rodinném domě, přesto můžete tvar původní kuchyně změnit do L nebo U. Rohová kuchyně již není nic neobvyklého ani v panelový domech. I paneláková kuchyně může mít moderní vzhled a vybočovat ze všednosti a nudy. Nebojte se experimentů a při plánování kuchyně použijte fantazii.

V domě se můžete rozhodnout, zda bude vaše kuchyň propojená společně s obývacím pokojem nebo samostatnou místností. Ujasněte si, zda vaříte často. Scházíte se u jídelního stolu celá rodina? Bude vadit ostatním členům rodiny hluk a pachy, které se z kuchyně při vaření linou? Na druhou stranu, chcete být při vaření sami? Vše má své pro a proti a každému vyhovuje něco jiného. Pokud se rozhodnete pro kuchyně 180 cm, nejsou v domě nutné větší stavební úpravy.

Kuchyňská linka 180 cm je standardní velikostí, která se hodí do panelákových bytů i rodinných domů.

Výběr materiálu je důležitý

Vzhled dřeva nebo lesku vévodí módním trendům a mnoho lidí oba styly kombinuje. Pokud se rozhodnete pro lesk, můžete vybírat z velkého množství barev, od nenápadné bílé, až po nápadně zelené nebo červené kuchyně. Berte v potaz, že nápadné barvy vás mohou brzy omrzet a hůře se kombinují se zbytkem interiéru.

Vzhled dřeva působí útulněji a je více nadčasový. Nejsou na něm vidět všechny čmouhy, jako tomu je u lesklých kuchyní.