Cestování

Dovolená pod stanem

Kempování zažívá boom. Pobyty v přírodě vyhledává stále více lidí a to především díky kouzlu, které příroda nabízí. A vzhledem k tomu, že je tu léto, je právě ten správný čas vyrazit s rodinou či známými pod stan.

Vyberte si vhodné místo

Pro pobyt pod stanem je ideální volbou některý z kempů. Každý je vhodný pro někoho jiného. Některé kempy jsou určené přímo pro rodiny s dětmi, jiné třeba pro cyklisty a další pro ty, kdo hledají klid a pohodu. Vyberte si takový, který bude vyhovovat právě vám. Jinak čas strávený pod stanem pro vás nebude příjemnou dobou.

Pořiďte si vhodné vybavení

Pokud doma nemáte potřebnou výbavu, můžete si ji zapůjčit a nejedná se pouze o stan. Ideální je, pokud si pořídíte vybavení vlastní. Můžete si tak vybrat podle svého vkusu a svých potřeb.

  • Stan

Před jeho nákupem nejprve popřemýšlejte nad tím, jak často a kde hodláte stanovat. Také počet lidí je poměrně důležitý údaj, který při koupi stanu hraje velmi důležitou roli.

Pokud to bude stanování sváteční, jen několik víkendů během roku, postačí stan klasický. Jestliže se však chystáte na pobyt do náročnějších podmínek, musí být správnou volbou stan více propracovaný.

  • Spacák

Bez spacáku se neobejdete. Vybírejte spacáky, které jsou kvalitnější. Důležitá je teplota, pro níž je spacák vhodný. Za zmínku stojí také tvar. Pokud vyrážíte s dětmi, dobrou volbou jsou spacáky dekové, z nichž jednoduchým způsobem vytvoříte deku. Pro stanování v náročnějších podmínkách je vhodný spacák ve stylu mumie. Také přemýšlejte nad materiálem, z něhož je spacák vyrobený. Pokud je to umělé vlákno, je vhodný i pro alergiky, je skladnější, ale nemá tak dobré izolační vlastnosti. Péřové spacáky jsou teplejší, ale nejsou vhodné do vlhkého prostředí.

  • Karimatka

Pohodlí nabízejí karimatky pěnové nebo modely nafukovací. V současné nabídce se objevují i karimatky samonafukovací.