Krása Zdraví

Krémy pro ženy 30 – 60+

Možná jste doposud svůj krém neřešila. Pěkně se vpíjel, nebyl mastný, ale pokožku dokonale hydratoval. Třeba je čas ho vyměnit, zvláště poté, pokud je vám 30 let a více.

Prvním projevům stárnutí pleti už nemusí být váš krém dostačující a je potřeba začít s něčím novým. Berte 30tku jako start do nové životní etapy a vyberte si krém, který bude vyhovovat nejen vám, ale i vaší pleti a to zejména v očním okolí. Do teď vám stačila péče, která úzce korespondovala s hydratací a vůní pleti, ale teď byste měla vzít v úvahu i dalším kritérium, jak oddálit známky stárnutí.

Ženy 30+

Vaše pleť je zatím stále mladá a závisí i na řadě dalších faktorů. Dokonce i genetika hraje ve stárnutí značnou roli. Pokud vaše maminka i babička vypadají stále jako za mladých let, máte vysokou pravděpodobnost, že si vaší zářivou pleť uchováte zdravou a nestárnoucí také.

krém vpravoSpíše berte 30tku jako fakt, že by se první jemné vrásky mohly do pleti začít s přibývajícím věkem vrývat. Je tedy lepší jim dát „stopku“ už nyní, dokud jsou na povrchu. Vzpruhu vám sice poskytovala notná dávka studené vody do dlaní a občasné použití krému vracelo vysychající pokožce její jemnost bez větších důsledků, od 30 let výše, je lepší se mít na paměti a začít využívat kosmetiku raději pravidelně a studenou vodu nahradit tonizačními séry nebo pleťovou vodou pro vypnutí pokožky. Dobrými pomocníky jsou v tomto věku peelingové přípravky, které pleť znovu projasní a dodají jí tu správnou záři. Mimické vrásky jsou prvními vráskami, které ji mohou trápit. Váš krém kolem očních partií vyzkoušejte z řad krémů s koenzymem Q10, vaše pokožka bude mít mnohem větší energii.

Ženy 40+

Další péčí, která vás s dalším věkem nemine je kolagen pro ženy 40+. Vrásky mají tendenci se šířit i nad lícními kostmi a nosoretní rýze, nejen kolem očí, jako tomu bylo doposud. Regenerace pleti tak může trvat déle a souvisí i s úbytkem hladiny estrogenu. Krémy s vitamíny řad ProRetinol A jsou pro vás vhodnými kandidáty společně s kyselinou hyaluronovou.

Ženy 50+

krémPro ženy 50+ je hydratace a výživa pleti ještě důležitější. Prodlužuje se doba regenerace, takže i několikadenní nepoužití krémů s sebou nese důsledky. Pokles kůže a menší pružnost je viditelnější. Elasticitě napomáhá i tu kyselina hyaluronová a Pro-Xylan.Nebojte se používat v kombinaci s krémem i koncentrovaná séra s kolagenem, antioxidanty a vitamíny pro pokožku.

Ženy 60+

Ve věku od 60 let výše žena potřebuje tělu dodávat více vápníku, také se tu ukáže, jak se o pleť starala do té doby. Když dobře, tak zřejmě bude vypadat mladší, než je tomu skutečně. Zvláštní péči o pleť můžete stále dopřávat kyselinu hyaluronovou, ale klidně sáhněte i po mastnějším oblíbeném krému s Kalciem. Přírodní výtažky v krémech brání dehydrataci.