Doporučujeme

Kolagen jako elixír mládí

Co si přejí lidé? Po čem touží? To je otázka, kterou si dnes pokládá leckdo. Pravdou však je, že lidé netouží po ničem jiném, než aby vypadali věčně mladí. Zatímco ženy nechtějí s přibývajícím věkem objevovat stále větší množství šedivých vlasů, pánové zase nemají zájem o to, aby s každým rokem zjistili, že jim chybí zase množství vlasů na hlavě. Zatímco někteří se rozhodli nebojovat se stárnutím, jiní se zase odhodlali jít se stárnutím do boje. Myslíte, že však mohou vyhrát?

Čas nelze zastavit a stárnutí ostatně taky ne. Je však způsob, jak zabránit stárnutí, aby se projevovalo na našem vzhledu, a tudíž i na naší psychice. Stačí, když do svého života zařadíme elixír mládí, který skutečně existuje, není to jen mýtus nebo nesplnitelné přání nejednoho z nás.

Elixír mládí jménem kolagen

Ptáte se, co má být ten proslulý elixír mládí, který má zabránit stárnutí, aby se projevovalo na našem vzhledu? Tímto elixírem myslíme kolagen, jenž ubývá s přibývajícím věkem. Jeho úbytek má vliv na zhoršující se kvalitu vlasů a nehtů, má vliv na přibývající vrásky nebo také se podílí na bolestivých kloubech. S každým dnem ho máme méně a méně, je proto nutné ho zařadit do našeho života.

Mnozí lidé stále elixír mládí hledají, ale neuvědomují si, že on už opravdu existuje. Je jím zmiňovaný kolagen, který tvoří až třicet procent všech proteinů v lidském těle. Jeho nedostatek se začne prohlubovat s kritickým věkem, během kterého je třeba ho doplnit, abychom zmírnili projevy stárnutí.

Kolagen na pleť i na kruhy pod očima

Pokud vás trápí kruhy pod očima, vsaďte na kolagen. Pokud vás trápí lámavé a nezdravě vypadající vlasy, vsaďte na kolagen. Kolagen jako takový bojuje mimo jiné i proti vráskám nebo proti lámání nehtů, ocení ho však i vaše klouby, které taky výrazně trpí, když dochází k úbytku kolagenu v těle.