Zdraví

Jak zrychlit svůj metabolismus

Hledáte něco, co by urychlilo váš metabolismus, podpořilo správné trávení, obsahovalo spoustu vitamínů a minerálů a bylo bez kalorií a stále jste to nenašli? Pak se podívejte na tento článek. Nebude to sice seznam lahůdek, díky kterým se přes noc zbavíte přebytečných kil či centimetrů v pase, ale obyčejné potraviny, které mohou pomoci se změnou vaší postavy.

Hitparáda potravin

Nebojte se nebudeme zde nabízet nějaké speciální druhy potravin, potraviny běžně dostupné.

  • Grapefruit

Je to druh ovoce, který obsahuje nejméně kalorií a kromě toho nabízí velký obsah vitamínu C, hořčíku, vápníku a železa. Pomáhá při spalování tuků. Látky, které obsahuje, podporují látkovou výměnu cukrů, které si pak tělo neukládá do zásoby.

  • Mořské plody

Především se jedná o mušle, krevety nebo ústřice. Ty obsahují velké množství taurinu, jež podporuje produkci hormonu, který se podílí na štěpení tuků. Mezi další důležité látky, které jsou v těchto plodech obsaženy, patří omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, vitamíny, hořčík a jod.

  • Špenát

Látky v něm obsažené pomáhají zmenšovat chuť k jídlu a podporují vstřebávání tuků.

  • Rajčata

tento druh zeleniny lze připravit na celou řadu způsobů. Pokud jsou tepelně upravená, obsahují ještě větší množství antioxidantu lykopenu. Vzhledem k tomu, že obsahují velké množství vlákniny a vody, tak zaženou hlad na delší dobu.

  • Brokolice

Tato zelenina patří mezi skvělé zdroje vitamínu C, což ne každý ví. Také obsahuje vlákninu. Pomáhá snižovat hladinu špatných tuků a chrání před nemocemi srdce.

  • Houby

Tyto plody lesa obsahují jen velmi malé množství tuků a mají nízký glykemický index. Díky tomu nejen zasytí na velmi dlouhou dobu, ale také eliminují výkyvy chutí.

  • Zázvor

Ideální pro posílení imunity, ale také naše tělo zahřeje, díky čemuž dochází ke zrychlení metabolických procesů a tuky se tak spalují efektivněji.

Tip pro vás: SEO služby kvalitně