Krása Recepty Zdraví

Detoxikační koupel pomůže vyčistit vaše tělo od toxinů

Detoxikační koupel je určena nejen pro relaxaci, ale pomůže vyčistit vaše tělo od toxinů, které se nacházejí nejen ve vzduchu, ale i v některých potravinách, lécích a dokonce i nápojích.

Tyto škodlivé sloučeniny mohou způsobit podráždění či zánět.

V čem se skrývá tajemství detoxikační koupele?

Toxinů z vašeho těla se nezbavíte napořád. Nicméně můžete udělat několik kroků, kterými podpoříte jejich odbourávání. Jedním z nich jsou právě detoxikační koupele. Kromě toho koupele podpoří vaše zdraví i imunitní systém.

Tajemství úspěšné detoxikační lázně je v Epsomské soli. Je to přirozený prostředek, který pomáhá odstarnit z těla toxiny, zmírní stres, zlepší spánek a koncentraci, reguluje enzymatickou aktivitu, sníží riziko vzniku krevních sraženin či ucpávání tepen. Koupele v Epsomské soli pomáhají uvolnit svaly a ztuhlé klouby a zároveň zlepší vstřebávání dalších tělu prospěšných látek.

Vytvořte si domácí detoxikační koupel ze snadno dostupných surovin

Do koupele můžete použít pouze Epsomskou sůl nebo si můžete vytvořit některou ze směsí.

  • Zázvorová detoxikační koupel

Možností jak využít zázvor, je celá řada. Můžete si jej přidat do koupele nebo si vyrobit domácí peeling. Je to směs Epsomské soli, citronové šťávy a čerstvého zázvoru.

  • Sůl z Mrtvého moře

Mrtvé moře je známé tím, že obsahuje soli bohaté na minerální látky. Můžete je využít pro výrobu směsi s Epsmskou solí, bentonitovým jílem a některým z oblíbených esenciálních olejů.

  • Levandulová detoxikační koupel

Levandulový éterický olej je jedním z nejlepších relaxačních olejů. S vůní, která uklidňuje, snižuje stres a podpoří spánek, je ideálním prostředkem pro relaxaci i detoxikaci. Abyste si vychutnali veškeré výhody, které olej nabízí vytvořte se detoxikační směs – smíchejte šálek Epsomské soli s deseti kapkami levandulového esenciálního oleje a směs vmíchejte do horké koupele.

  • Koupel ze zeleného čaj

Všichni známe uklidňující vlastnosti šálku zeleného čaje. Proč však zelený čaj nevyužít i pro horkou koupel?

Napusťte do vany co nejvíce horkou vodu, ponořte do ní 10 sáčků zeleného čaje a nechte vylouhovat asi 10 minut. Sáčky vyndejte a řádně je ještě vymačkejte. Pak se do lázně ponořte asi na půl hodiny. Vaše pokožka ocení antioxidační vlastnosti zeleného čaje.