Novinky Recepty Zdraví

Babské rady VI.

Trápí Vás křeče v nohou ze sedavého zaměstnání? Stydíte se ukázat na veřejnosti v otevřené obuvi, protože máte suché a popraskané paty? Nebo snad dokonce plíseň na nohou? Bradavice? Pojďte tyto problémy intimně vyřešit, a to aniž byste byli nuceni stydět se před odborníky…

 

Křeče v nohou

Někoho trápí při zdlouhavém sezení, jiné při zdlouhavém stání, nebo dokonce i vleže. Zkuste si tedy palcem a ukazováčkem zmáčknout horní ret až k nosu…

 

Popraskané paty

Nebuďte nahoře huj a dole fuj, popraskané paty, krom toho, že bolí, Vám navíc zničí každé nové punčocháče. Večer po umytí si tedy namažte postižená místa rozkrojeným citrónem a do postele si navlečte ponožky i rukavice (máte-li popraskané i ruce). Po několikerém opakování bude pokožka jemná, hladká a měkká. Aby překrojený citrón vydržel déle, kápněte na talířek trochu octa a citrón na něj položte.

Jiné doporučení hovoří o čisté neparfémované vazelíně, kterou po umytí promastíte nohy a ruce a navlečete si na obojí mikrotenové sáčky. Ráno se probudíte s hladkýma nohama a zahojenými drobnými oděrkami, ovšem tohle je alternativa na 1-2 dny – spíše, když plánujete jít honem do společnosti. Po vícerém umytí nohou jste zase tam, kde jste byli.

Vazelína je výborná také na spáleniny – za 10 minut máte po bolesti a po více aplikacích se kůže kompletně zahojí.

 korenarkaaa

 

Plíseň na nohou

Olej s přesličkou se Vám osvědčí jako výborný prostředek na plíseň nohou. Do kastrolu si nakrájejte asi 15 lodyh přesličky, zalijte slunečnicovým olejem a 6x nechejte přejít var, ale nevařte. Za 24 hodin poté přeceďte.

 

Bradavice

Chodit na bazén se už od základní školy nevyplácí… Na bradavice si kupte propolis (dluž, smoluňka, včelí tmel) – v lékárně ve formě propolisových kapek. Každý den pak postižená místa a bradavice natírejte, poté je zalepte, propolis totiž barví.

Zkusit můžete také jedovatý vlaštovičník, který naříznete a jeho šťávu aplikujete přímo na bradavice (u nás rostl hned pod okny kožního lékaře, jehož odborné praktiky byly k ničemu).

Další radou je šťáva z citrónu, kterou bradavice potíráme několikrát za den, čím častěji, tím lépe.

Když už ani tohle nezabere, překvapila mne i aplikace cibule, někdy rozmačkané kostičky, které aplikujete na bradavice a nohy poté obvážete šátkem.