Doporučujeme

Výhody, které můžete zažít, jakmile začnete tančit

Ať už se chlubíte každým svým pohybem na tanečním parketu nebo jen tančíte při úklidu, tanec je činnost, kterou si každý tak či onak užívá. Tanec je naštěstí něco, co vám nejen vykouzlí úsměv na tváři, ale také pomůže zlepšit vaše fyzické a duševní zdraví. Je to skvělé cvičení, díky kterému vaše mysl a svaly pracují bez ohledu na to, kdo jste. S tolika styly tance je snadné najít svůj oblíbený, jakmile začnete. 331 Dance Studio Olomouc je místem, kde se vyučuje mnoho tanečních stylů. Pokud máte Olomouc blízko a toužíte se naučit tancovat, neváhejte studio kontaktovat.

Zvyšte sílu a celkové zdraví

Tanec je cvičení, takže přirozeně pomůže při posilování kostí a svalů. Jak se vaše síla zvyšuje, budete mít více energie pro další tanec. Vaše zvýšená úroveň fyzické aktivity a cvičení může pomoci předcházet nemocem, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak a srdeční choroby, a snížit riziko osteoporózy, protože vaše kosti zesílí.

Zlepšuje paměť

Když cvičíte, zvyšuje se hladina chemických látek v mozku, které podporují růst nervových buněk, a protože tanec vyžaduje, abyste si pamatovali různé kroky a sekvence, zvyšuje se vaše mozková síla, což pomáhá zlepšit vaši paměť. Tanec zahrnuje několik mozkových funkcí najednou – kinestetické, racionální, hudební a emocionální. Jejich použití současně může dále zvýšit vaši nervovou aktivitu a pomoci snížit riziko Alzheimerovy choroby a demence.

Taneční kurzy v Olomouci jsou známé velkým výběrem moderních tanečním stylů, které se můžete v tanečním studiu 331 naučit nebo se v nich zdokonalit a vůbec nezáleží na tom, jak jste staří. Kurzy probíhají pro malé i velké.

Zlepšete flexibilitu

Strečink před a po tanci je velmi důležitý pro co nejlepší využití pohybů a zabránění zranění. Jak budete pokračovat v tanci, budete se protahovat důsledněji a všimnete si, jak bude každý úsek snazší dokončit. Jak se úseky stanou jednoduššími, budete moci jít dále do každého úseku, čímž vytvoříte delší linie, jak budete trvale prodlužovat svaly a stávat se stále pružnějšími. Díky této zvýšené flexibilitě si všimnete, že máte širší rozsah pohybu a váš tanec bude mnohem snazší.