Doporučujeme

Tipy, jak vybrat bezpečnostní dveře

Bezpečnost domácni je základ pro každou rodinu. Na trhu existuje celá řada zabezpečení, které mají ochránit majetek. Jenže mnoho výrobců a mnoho výrobků vytváří jen zmatky při výběru toho správného zabezpečení. Jak vybrat kvalitní bezpečnostní dveře, které odolají i těm nejzkušenějším zlodějům?

Zvolte bezpečnostní třídu 3 nebo 4

Základem je správná bezpečnostní třída. Nové bezpečnostní dveře by měly mít třídu 3 nebo 4. Nižší bezpečnostní třída vám neposkytne dostatečnou ochranu a vyšší je určena pro jedince, kteří mají v domácnosti velmi cenné předměty. V případě prolomení bezpečnostních dveří 3 nebo 4, veškeré škody pokryje kvalitní pojistka s dobře sjednanými podmínkami.

Vhodný materiál dveří

Ideální dveře jsou vyrobené z pozinkového plechu a s pevným ocelovým jádrem. Je lepší vyhnout se dřevěným nebo překližkovým dveřím. Výhodou plechu je jeho odolnost proti vlhku a změně teplot. Ušetříte si práci se seřizováním. Plech je navíc odolnější a hůře se provrtává. Nemusíte se bát ani vizuálního dojmu. Na dveře je možné umístit fólii, které věrně imituje dekor dřeva.

TIP: Shlédněte články o bydlení

Bezpečnostní prvky dveří

Bezpečnostní dveře by měly mít několik prvků, které vás ochrání před nechtěnými návštěvníky. Základem je ocelový skelet dveří, kvalitní a důmyslné zamykání, bezpečnostní vložka, jistící čepy a kvalitní kování. Zárubně jsou zesíleny v místech zámku a mají více bezpečnostních bodů. Vložka je cylindrická a odolá odvrtání i vyhmatání planžetou. Podstatnou věcí je i bezpečnostní třída vložky. Ta by měla odpovídat třídě samotných dveří a zárubně nebo by měla být vyšší třídy.

Nové dveře, nové zárubně a více zámků pro bezpečí

Nové bezpečnostní dveře potřebují i nové zárubně. Pokud vyměníte jen jednu položku ze seznamu, nikdy nedosáhnete takové kvality a bezpečnosti. Bezpečnostní dveře jsou tak kvalitní, jako oblast, do které jsou vsazeny. Ke zvýšení odolnosti dveří patří i nové zámky. Ideálně je jejich množství větší, jak jeden. Více zámku zesílí odolnost dveří a přitom se stále odemykají jedním centrálním zámkem.