Doporučujeme

Tenisky dostávají zabrat. Jak je vyčistit, aby vypadaly zase jako nové?

Tenisky patří bezesporu k nejoblíbenějším typům obuvi. Nezáleží na tom, jestli vlastníte tenisky Michael Kors nebo tenisky jiných značek, v každém případě je milujete pro jejich nadčasovost, styl a také pro jejich pohodlí nebo se pleteme? Určitě se nepleteme, stejně tak se nepleteme v tom, že pravděpodobně nemáte zájem o vyhození tenisek, když se trochu zašpiní. S tím ale poradíme. Vždyť existuje rovnou několik tipů, díky kterým tenisky vypadají jako zcela nové.

Jelikož jsou tenisky tak oblíbenou obuví, nemůžeme se divit tomu, že dostávají během každodenního nošení zabrat. Tenisky se dnes kombinují takřka se vším, co vám přijde pod ruku. Nosí se s ležérními outfity, také se nosí s elegantními saky a podobnými kousky oblečení. Dalo by se skutečně konstatovat, že je nosíme prakticky denně, a tak je pochopitelné, že se zašpiní. Jenže zašpiněné tenisky nedodávají ten správný šmrnc konečnému outfitu, a tak se musíme postarat o to, aby byly zase jako nové – tak dokonale čisté.

Jak jsme zmínili, existuje rovnou několik způsobů a tipů, jak na opětované vyčištění tenisek. Několik z nich přinášíme.

Pomůže jedlá soda

Pokud jste nositelkou především plátěných tenisek, doporučujeme si vzít na pomoc jedlou sodu. Tu naneste na špinavé, navlhčené tenisky, poté dané místo vydrhněte kartáčkem. Plátěné tenisky ošetřené jedlou sodou se vyplatí nechat sušit na sluníčku, aby byl konečný efekt ještě daleko hezčí a tenisky tak byly čistší, respektive bělejší.

Jelen je spasitel

Určitě jste se setkali s mýdlem Jelen, které je známé tím, že vyčistí prakticky jakoukoli skvrnu. Pomůže vám zejména při čištění kožených tenisek, které jste zašpinili během každodenního nošení. Stačí jen navlhčené tenisky vydrhnout mýdlem, poté je opláchněte a opět je nechte schnout na sluníčku.