Doporučujeme

Proč by měly tribulus pravidelně užívat i ženy?

Tribulus je spojován především s kulturisty a mužským libidem. Možná se budete divit, ale pomáhá i ženám. A v tomto článku vám to dokážeme.

Tribulus, rostlina, která má smysl pouze pro muže. Je to pravda? Není. To vám řekneme hned na začátku. A v následujících řádcích vám ukážeme, proč je kotvičník zemní vhodný i pro ženy.

    1. Pomoc s neplodností

Neplodnost je problém, který trápí celou řadu žen. A kotvičník zemní tinktura vám může pomoct s jeho řešením. Nedávno byl totiž proveden výzkum na 36 ženách, které neměly ovulaci. Po 2 – 3 měsících podávání kotvičníku zemního se u 67 procent účastnic ovulace přirozeně dostavila a další dvě během studie dokonce otěhotněly. Tribulus navíc pomáhá i při léčbě nepravidelného menstruačního cyklu a přispívá i k celkovému zdraví ženského reprodukčního cyklu.

    1. Zvýšené libido

Nejen u mužů, ale i u žen bylo prokázáno zvýšení libida při pravidelném používání této rostliny. Studie totiž zaznamenala zlepšení libida u 49 z 50 účastnic. A není se čemu divit. Tribulus terrestris tinktura totiž obsahuje účinnou látku nazvanou protodioscin. Ta působí jako přírodní afrodiziakum a její extrakt se používá i v jiných doplňcích stravy. Jiná studie pak ukázala, že ženy při pravidelném užívání pociťovaly vyšší sexuální touhu, vzrušení a uspokojení než účastnice, kterým bylo podáváno placebo.

    1. Zvýšení energie

Aby toho nebylo málo, tak tribulus pomáhá ženám cítit se energičtěji. Vysvětlení je jednoduché. Kotvičník zemní totiž zvyšuje množství kyslíku dostupného buňkám. Jedná se tedy o kvalitní přísun energie v okamžiku, kdy je to potřeba.

    1. Ochrana močových cest

Tribulus působí jako diuretikum. Podporuje tedy vylučování moči, čímž zároveň pomáhá čistit ledviny, močový měchýř, játra a močovou trubici. Vyplavení toxinů má vliv na celkové zdraví ledvin a močových cest. Čištění pak může mít i nepřímý vliv na zlepšení nálady a energie.