Doporučujeme

Poruchy erekce jako pověstný kanárek v dole?

Možná vás tato statistika překvapí, ale více než padesát procent mužů v produktivním věku (tedy cca od 30 do 60 let) má zkušenost s poruchou erekce, a to v různé intenzitě. Od občasných výpadků až k dlouhodobějším problémům v podobě úplné neschopnosti dostatečné erekce dosáhnout.

Častými příčinami jsou psychogenní důvody, např. stres, nervozita, přepracovanost atd. V poslední době se však lékaři přiklánějí k názoru, že poruchy erekce mohou mít s největší pravděpodobností příčinu somatickou, tedy tělesnou.

K nejčastějším somatickým příčinám poruch erekce patří například nejrůznější cévní či neurologická onemocnění, vysoký cholesterol apod. Erektilní dysfunkce rovněž může indikovat onemocnění, jako je cukrovka nebo roztroušená skleróza. Platí úměra, že čím vyšší věk, tím je pravděpodobnější, že příčina erekce bude ležet v somatické oblasti. V mladším věku je třeba je připisovat na vrub nervozitě a nezkušenosti muže. Problémy se ztopořením penisu se v žádném případě nevyplácí podceňovat. Pokud se vyskytují opakovaně, je rozhodně dobré vyhledat lékaře a nechat se takříkajíc kompletně zkontrolovat. Jak jsme již napsali výše, porucha erekce může být prvním varováním, které může u muže vést k včasné diagnóze některých život ohrožujících onemocnění.

Je proto potřeba se v případě problémů obrátit na lékaře. Ideálně na svého praktika, který nás měl znát nejlépe a v případě potřeby může vypsat žádanku na jiné, specializované vyšetření. Porozhlédnout se můžete i sami v prostředí internetu, zkuste zadat do vyhledávače Cialis prodej a udělejte si představu o nabídce generických přípravků. Prospěšná rovněž může být i návštěva sexuologa, ten, díky své odbornosti a zkušenostem může pomoci odhalit příčinu vašich problémů a poslouží jako rozcestník pro další směřování. Může navrhnout specializované vyšetření např. u kardiologa, vyslat vás na konzultaci k psychologovi nebo sám poradit řešení vašich problémů. Rozhodně však problémy nepodceňujte, někdy mohou posloužit jako pověstný kanárek v dole, který také mnohé horníky včasně varoval.