Zdraví

Ovlivňuje úplněk naše chování?

O vlivu úplňku na naše chování se vede po celá staletí nespočet debat. A dokonce i věda se pokusila dokázat jeho vliv na člověka.

Astrologové přičítají Měsíci velký vliv na naše emoce. Čím je Měsíc silnější, tím jsou silnější i naše pocity. Ne každý to však vnímá. U někoho je to velmi silné, u někoho téměř vůbec ne. Senzitivní lidé velmi citlivě vnímají jakoukoli změnu počasí i změny, které probíhají na obloze. Někdy toto dění ovlivňuje jejich spánek, ale většinou se projevuje na chování. Astrologové potvrdili, že úplněk má velmi silný vliv na pocity. U citlivých lidí může úplněk způsobovat nervozitu, podráždění nebo náladovost. Emoce prožívají mnohem více intenzivně. Obdobně na tom jsou lidé, kteří mají psychické obtíže. Ty se při úplňku ještě zvyšují.

Měsíc a uzdravování

Měsíc může mít také vliv na naše uzdravování. Pokud bojujeme s nějakým zraněním, během úplňku se mohou objevovat větší bolesti. Stejné to je s jizvami či starými ranami. Může se též objevit bolest hlavy nebo zad.

Vzhledem k tomu, že v období úplňku je metabolismus pomalejší, můžete také zaznamenat přírůstek na váze.

Jak přežít období úplňku?

Pokud víte, že patříte mezi ty, na koho má úplněk negativní vliv, musíte si dávat pozor. Velmi kritický je především den před úplňkem. V den úplňku se vše obrací. Pokud potřebujete řešit vztahy, ať partnerské, sousedské či pracovní, nechejte jejich řešení po úplňku. Vše řešte bezprostředně po úplňku. V období před úplňkem dopřejte svému tělu klid a odpočinek. Zkuste zahnat negativní myšlenky a nevyvolávat zbytečné spory. Zavítejte do přírody, projděte se, meditujte, poslouchejte oblíbenou hudbu nebo si přečtěte nějakou pěknou knížku.