Jak a čím správně krmit kočku?

Plánujete si pořídit kočku, či ji již nějakou dobu máte a chcete vědět, jak krmit kočku co nejlépe? Myslete na to, že strava musí být vždy vyvážená, pokud nechcete, aby vaše kočka trpěla zdravotními problémy. Věděli jste o tom, že volbou správného krmení můžete předejít zapáchajícím výkalům, zakaleným očím, nelesklé srsti a mnoha dalším problémům?

 

Vyvážená strava a žádné kosti!

2935kachniprouzkyminimujmazlikcz-800x600Přesto že do přirozené stravy koček patří části těl ulovených zvířat, rozhodně do ní nikdy nepatřily tvrdé kosti. Kočičí zažívání na ně není stavěné, kvůli čemuž dochází k poškození stěny střeva, zánětům, či zácpám. Kočičí strava by tak měla být bez kostí a vyvážená na bílkoviny a aminokyseliny, tuky, minerální látky, vitamíny i vodu.

a_30220-24582458cz-800x600Bílkoviny jsou základní složkou zdravé kočičí potravy a tak je potřeba se na ně opravdu zaměřit. Navíc se starají o mnoho klíčových úloh v těle kočky. Nedostatek aminokyselin může zapříčinit poruchy zraku či činnosti srdce. Správný podíl tuků má vliv na celkovou vitalitu organismu, zdravou srst ale i na schopnost vstřebávání některých druhů vitamínů.

Jaká jsou vhodná krmiva pro kočky?

arden grange cat-800x600Při nákupu vhodného krmiva pro kočky se tak rozhodně nezapomeňte podívat na jeho složení, které hraje opravdu velkou roli!

Vybírat můžete mezi granulemi, konzervami, kapsičkami a paštikami pro kočky a to v několika kvalitách. Často lze také narazit na krmiva pro kočky se zvláštním stravovacím režimem a tak se nemusíte bát, že byste nenašli to pravé i pro vaši kočku. Mezi opravdu kvalitní krmné směsi patří například Arden Grange, FirstMate, Nutram či Taste of the Wild.

Nepodceňujte ani další péči!

Pokud domu máte kočičího společníka, nepodceňujte kromě krmení ani další péči. Mezi základní potřeby pro kočky patří kromě vyčesávacího kartáče taky dostatek hraček či misky, toalety nebo přípravky proti parazitům. Nezapomeňte ani na klasická škrabadla či obojky.

58381polstarek_se_santou_pro_kocky_motiv_kocka-800x600