Domácí přírodní kosmetika – to je trend současnosti

Kosmetika bez chemických přísad a návrat k přírodním prostředkům, to jsou trendy současné péče o pleť, tělo i vlasy. Výhodou je, že si velké množství přípravků můžeme připravit i sami. Příprava není nijak časově ani finančně náročná. Během procházky přírodou postačí nasbírat potřebné bylinky a doma se pak můžeme pustit do přípravy. Budeme si tak užívat dvakrát. Nejprve během přípravy, kdy nám bylinky provoní celý byt a pak při používání kosmetických přípravků.

Recepty pro krásu a zdraví

  • Maska z kopřiv

Ideální přípravek pro suchou pokožku. Postačí k tomu pouze čerstvé kopřivy. Pomocí odšťavňovače z nich vylisujte šťávu, kterou smíchejte s medem a vzniklou směs naneste na obličej a dekolt. Po dvaceti minutách působení řádně opláchněte vlažnou vodou.

  • Olej z měsíčku lékařského

Připravte si uzavíratelnou skleněnou nádobu, kterou naplňte do 3/4 květy měsíčku lékařského, které zalijete slunečnicovým olejem lisovaným za studena tak, aby květy byly všechny ponořené do oleje. Nádobu pečlivě zavřete a postavte na slunné a teplé místo. Občas je potřeba směs protřepat, případně doplnit olej. Celou směs nechte odležet po dobu dvou týdnů. Následně sceďte přes plátýnko. Vzniklý olej skladujte v lednici. Lze jej používat jako noční sérum či tělový olej, jež je vhodný především pro pokožku suchou nebo citlivou.

  • Mast z řebříčku

Je to šikovný pomocník proti kožním obtížím a pomáhá mírnit záněty. Pro její přípravu si nasbírejte 1/2 šálku čerstvé rostliny a připravte si 1 šálek bambuckého másla. Máslo rozehřejte ve vodní lázni, přidejte řebříček a zahřívejte po dobu jedné hodiny. POZOR voda nesmí vřít. Následně nechte směs částečně vychladnout, přelijte přes plátýnko a nechte ztuhnout. Vzniklý krém lze používat jako denní či noční krém.