Doporučujeme

Choklid – novinka na českém trhu

Čokoláda. Milujeme ji již několik staletí. Stále hledáme nové a nové způsoby jak ji pěstovat, vyrábět a zpracovávat. Výrobci se snaží kombinovat staré a nové postupy a vytvořit tak něco zcela unikátního. A právě takto vznikl choklid. Jedinečná čokoláda s příběhem, která nabízí více než ostatní. Salvadorský choklid na českém trhu dlouho chyběl. Až do teď.

Co to je?

Choklid je kvalitní čokoláda pocházející ze středoamerického El Salvadoru. Již staří Evropané odtud dováželi kakaové boby, které jsou dodnes považovány za jedny z nejlepších na světě. Tato salvadorská čokoláda je ručně dělaná, velmi kvalitní a samozřejmě i chutná.

Společnost velmi dbá na přání svých zákazníků. K dispozici je například zakázková výroba. Velice populární jsou pralinky, které lze vytvořit dle přání zákazníka a sladit je tak s jakoukoliv událostí na kterou jsou objednány. Choklid byl také oceněn odborníky v řadě prestižních mezinárodních soutěží. Kvalitu máte tedy zaručenou.

Jelikož něco podobného na českém trhu ještě nikdy představeno nebylo, jedná se o oblíbenou novinku. Značka XOCOLATÍSIMO je sice u nás ještě v plenkách, ale její salvadorský choklid si již stihl získat podporu u tuzemských spotřebitelů.

Jak vznikla?

V České republice byl před pár lety proveden průzkum trhu, který odhalil, že je zde nedostatečná nabídka kvalitní čokolády a něco jako salvadorský choklid zákazníkům velice chybí. Proto se společnost rozhodla uvést svou čokoládu i u nás. Díky této díře na trhu se mohli na tuto oblast zaměřit a zahájili vlastní výrobu velice kvalitních čokoládových produktů. Jsou odnoží salvadorské výrobny, která se rozhodla založit pobočku právě v ČR.

U salvadorského choklidu se jedná o tzv. potravinu s příběhem. To znamená, že je kladen vysoký důraz na kvalitu produktu, suroviny, ze kterých je vyráběn či způsob a udržitelnost výroby. Společnost úzce spolupracuje s farmáři a snaží se zajistit, aby čokoláda pocházela z opravdu udržitelných zdrojů. Můžete si tedy dopřát kvalitní čokoládu a zároveň podporovat životní prostředí. Prostě a jednoduše, mlsejte bez výčitek.