Doporučujeme

Automatické kotle

Je jedno české přísloví, které je velmi staré, ale platí dodnes: „To chce klid a nohy v teple!“ Jenže, jak mít nohy v teple, když máte stará kamna nebo rozpadající se kotel ve sklepě? To pak žádný klid není, i když na druhou stranu nohy máte v teple, totiž teplé, protože neustále chodíte po schodech nahoru a dolu. Netoužíte již nyní raději i po tom klídku? A řešení je přeci tak jednoduché, a to jsou automatické kotle

Již podle názvu automatických kotlů je vidět, že prostě automaticky fungují. Automatické kotle mohou spalovat černé i hnědé uhlí a také dřevěné pelety. Ty jsou vyráběny z čistého dřeva bez příměsí kůry, takže mají vysokou výhřevnost a minimální popelnatost. Při spalování dřevěných pelet kotle splňují požadavky emisní třídy 4, v případě uhlí je to emisní třída 3.

Pro koho jsou vhodné automatické kotle

Automatické kotle jsou určeny pro ty, kteří touží mít při topení nízké náklady a chtějí si také zachovat možnost si vybírat u více druhů paliv, ale také při tom ušetřit čas věnovaný nutné obsluze kotle tím, že by se ručně přikládalo. Objem násypky totiž umožňuje po naložení až 3 dny nerušeného provozu s tím, že se nemusí přikládat. Kotel však stále udržuje jmenovitý výkon. Objem popelníku je dimenzován na 12 hodin provozu bez obsluhy.

Další výhody automatických kotlů

Automatické kotle mají dlouhou životnost zaručenou tím, že důležité části jsou vyrobeny z kvalitní litiny, jako je těleso výměníku, rošty, hořák i podavač. Kotel řídí mikroprocesorový regulátor podle teploty topné vody, ale i podle spalin s možností připojení pokojového termostatu. To pak následně zrychluje reakci regulace a tím zvyšuje stabilitu spalování. Ovládání je jednoduché pomocí otočného spínače k nastavení potřebných parametrů. Podstavec kotle a litinové rošty jsou navíc chlazené vodou. Hořák je možno umístit po levé či pravé straně kotle, což umožňuje postavit kotel do menších prostorů s tím, že se usnadňuje manipulace.