Zdraví

Víte, proč naše tělo potřebuje kolagen?

Kolagen je v podstatě lepidlo, které drží naše tělo pohromadě. Najdeme ho v pokožce, tkáních, vazech, šlachách i svalech.

Naše tělo jej sice produkuje, ale nikoli v dostatečné míře. S postupujícím věkem se z těla vytrácí a proto je potřeba jej tělu dodávat.

Na co všechno má kolagen vliv

  • Pokožka

Nikdo z nás nemá rád vrásky a každý chce, aby jeho pleť stále vypadala mladě. Kolagen pomáhá zachovávat pleti mladistvý vzhled a zachovává její pružnost. Jak naše tělo zpomaluje produkci kolagenu, pokožka začíná vykazovat známky opotřebení, stává se tenčí a povislou a objevují se vrásky.

  • Kosti, klouby a chrupavky

Vrásky nejsou jediný problém, který doprovází stárnutí. Glycin, jedna z aminokyselin, která se nachází v kolagenu, je nezbytnou součástí procesu, který udržuje všechny naše pojivové tkáně zdravé a pohyblivé. V průběhu života se chrupavka může opotřebovávat, což vede ke tvorbě zánětů a bolestem kloubů.

  • Vlasy a nehty

Naše tělo potřebuje látku, která se nazývá keratin, jež je primárním prvkem vlasů nehtů.

Pokud se potýkáte s krátkými a křehkými nehty nebo nezdravě vypadajícími a třepícími se vlasy, postrádáte právě tuto látku, která je součástí kolagenu.

  • Trávení

Podporuje lepší trávení a zlepší činnost střev. Užívání kolagenu může pomoci snížit výskyt některých střevních onemocnění – ulcerózní kolitida, Crohnova choroba Kolagen podporuje snazší vstřebávání bílkovin a tuků.

  • Ztráta hmotnosti

Kolagen je proteinová zásobárna, která poskytuje tělu neuvěřitelných 18 gramů bílkovin ve dvou dávkách. Pokud přidáte do stravy kolagen, budete po delší dobu syti a nebudete potřebovat neustále jíst.

Jak používat kolagen?

Kolagen je prášek bez chuti, který neovlivňuje to, do čeho jej přidáte. Můžete jej zamíchat do ranní kávy, do čaje, polévek, dušeného masa, smoothie nebo třeba do jogurtu.