Doporučujeme

Udělejte radost vínem Old Porter

Začínáte se pomalu ale jistě porozhlížet po vánočních dárcích a rádi byste přitom věnovali takový dárek, který zahřeje na duši? Vsaďte na dárek v podobě lahve kvalitního španělského vína. Lahev můžete nechat elegantně zabalit a přidat milý vzkaz.

Víno Old Porter jako dárek

Ať zkušeného vinaře, nebo naprostého začátečníka jistě potěšíte vínem z bílých hroznů, jako je například Ryzlink, Pálava či Chardonnay. Nechcete-li se při výběru vína omezovat pouze na moravská vína, sáhněte na vína z jižních krajů. Sázkou na jistotu se přitom stane španělské víno Old Porter. Víno pochází ze španělské oblasti Montilla – Morilies. Tato vinařská oblast je proslulá sladkými víny z odrůdy Pedro Ximénez. Vinařství bylo založeno na začátku 20. století a od této doby získalo mnohá ocenění na nejvyšší úrovni. Jeho kvalitě přispívá zejména výhodná zeměpisná poloha, neboť se nachází v proslulé Andalusii.

Kouzlo španělského vína Old Porter

Španělské víno Old Porter si zamilujete pro jeho jedinečnou chuť i neokázalou vůni. Víno www.oldporter.cz je vhodné konzumovat před konzumací pokrmů i po ní. Zkrátka s vínem Old Porter nikdy neuděláte chybu. Za naprostou špičku je považováno zejména Old Porter White Sweet Wine. Víno zrálo šest měsíců v sudech v sudech z amerického dubu. Toto bílé víno si oblíbíte pro jeho nažloutlou a současně zářivou barvu. Jeho vůně připomíná lipové tóny s medem a vanilkou. Po ochutnání získáte pocit, jako byste měli v puse kandovaný ananas s nádechem javorového sirupu. Navíc po vínu zůstává dlouhý příjemný hřejivý dozvuk. Víno je ideální především ke smetanovým zákuskům. Víno je ideální k archivaci a podává se při teplotě maximálně 12 °C. Víno Old Porter můžete věnovat pod stromeček jako vánoční dárek, ale i k narozeninám nebo jen tak pro radost. Říká se, že se víně skrývá pravda, možná to budete právě Vy, kdo ji pomůže obdarovanému ve sklence lahodného alkoholového nápoje objevit.