Doporučujeme

Špionážní kamera, kterou by vám záviděl i agent 007

Cílem špionáže je tajně sledovat místa, která potřebujete mít pod kontrolou. Pokud si myslíte, že je to pro vás nemožné, možná budete překvapeni, jaká technika se vám nabízí. Špionážní kamera již nepatří pouze do výbavy tajných agentů, ale i do inventáře přírodovědců a zoologů. Jde zejména o fotopasti, které si můžete zakoupit také.

Čím jsou fotopasti tak fascinující

Fotopast sice nemá miniaturní rozměry, ale její důmyslnost spočívá v perfektním maskování. Fotopasti jsou umístěny v odolném kovovém pouzdře, které svým povrchem dokonale maskuje a imituje například kůru stromu. Po umístění fotopasti na strom o ní budete vědět jenom vy. Zatímco většina elektroniky se poničí při prvním vydatném dešti, fotopasti jsou stvořeny k tomu, aby dlouhodobě zaznamenávaly potřebnou oblast a to za všech podmínek. Fotopastem nevadí nepřízeň počasí a nemusíte se tedy o ně nijak obávat.

Jak fotopast funguje

Fotopast je opatřena velmi kvalitním optickým zařízením, které zaznamenává fotografie ve vysokém rozlišení, umí zaznamenávat i videa a její rychlost vás dostane, vše zaznamená rychleji, než za 1 sekundu. Stručně řečeno, fotopasti nic neunikne, jak se cokoliv nebo kdokoliv přiblíží do její blízkosti, vy budete mít jeho detailní fotografii. Díky pokročilým senzorům dokáže fotopast pořizovat kvalitní snímky i v noci, slouží 24 hodin denně, nikdy se neunaví a vy tak můžete mít například přehled, co se děje na vašem pozemku.

fotopast-browning-dark-ops (1)

Jak sledovat snímky

Pořízené snímky a videa lze sledovat přímo na těle fotopasti, jelikož jsou vybaveny předním displejem, se kterým vám jsou okamžitě k dispozici. Dále je možné je sledovat i v počítači a moderní modely vám dokonce umožňují zaslat zaznamenané snímky přes MMS nebo email.

Kam fotopast umístit?

To už je na vás. Nadšenci přírody s fotopastmi rádi pozorují zvířata, majitelé nemovitostí s nimi sledují svůj pozemek, lesníci s ní sledují zloděje dřeva, lovci a myslivci s nimi sledují škodnou zvěř. Jak využijete špionážní kamery v podobě fotopastí vy?