Krása

Podpořte zdraví vaší kůže

Kůže je největší orgán našeho těla, které pokrývá a odděluje jak vnitřní orgány a prostředí od vnějšího světa. Kromě toho plní i další důležité funkce. Nalezneme v ní celou řadu nervových zakončení a smyslových receptorů, pomáhá udržovat naši stálou vnitřní teplotu a v neposlední řadě se díky ní z našeho těla vyloučí škodlivé látky. Aby dobře fungovala a plnila tak tyto důležité funkce, je potřeba se o ni dobře starat. Kromě hygieny je důležitá i vhodná strava, která by měla obsahovat zdravé tuky, dostatek tekutin, antioxidanty či esenciální sloučeniny. Někteří vědci dospěli k závěru, že konzumace ovoce a zeleniny podpoří zdraví kůže a dodá jí mladistvý vzhled.

Do jídelníčku zařaďte

Pokud chcete, aby vaše kůže byla zdravá a toužíte po mladistvém vzhledu, zařaďte do jídelníčku tyto druhy ovoce a zeleniny:

  • Červené papriky

Obsahují antioxidanty, mezi něž patří i karotenoidy, které pomáhají v boji proti stárnutí. Karotenoidy navíc mají vlastnosti protizánětlivé a pomáhají chránit naši pokožku před poškozením slunečními paprsky. Další důležitou součástí je vitamín C, který je vhodný pro produkci kolagenu.

  • Papája

Toto chutné ovoce je bohaté na celou řadu antioxidantů, vitamínů a minerálů, které pomáhají v boji proti poškození volnými radikály, zlepší elasticitu naší pleti a pomáhají minimalizovat jemné vrásky. Patří mezi ně vitamíny A, B, C, K a E, vápník, draslík, hořčík či fosfor.

  • Borůvky

Jsou bohaté na vitamíny A a C a antioxidanty, které pomáhají chránit naši pokožku před poškozením způsobeným slunečními paprsky, stresem. Jsou vhodnou prevencí proti ztrátě kolagenu.

  • Špenát

Obsahuje antioxidanty, které podpoří okysličení těla. Je bohatý na celou řadu vitamínů a minerálů, které podporují produkci kolagenu.

  • Avokádo

Obsahuje celou řadu mastných kyselin, které podporují hladkou a vláčnou pokožku. Kromě toho v něm nalezneme celou řadu užitečných živin, mezi něž patří vitamíny a minerály, které pomáhají zpomalovat procesy stárnutí kůže.