Doporučujeme

Nová kniha o Karlu Gottovi

Není větší ikony na současném českém kulturním poli, než je Karel Gott. Tato hvězdná stálice showbusinessu svítí na nebi populární hudby již více než 50 neuvěřitelných let. Není tedy divu, že zájem o jeho osobu převyšuje všechny ostatní hvězdy popmusic a předčí i mnohé jiné veličiny nejen v kulturní branži.

img_2920Popularitou se tento Zlatý slavík z Prahy může měřit snad jen s legendou českého i světového hokeje Jaromírem Jágrem. Vše, co se kolem božského Káji děje, sleduje veřejnost s mimořádnou pozorností. Jeho nedávný boj se zdravotními obtížemi sledoval s napětím a upřímnou účastí snad celý národ. Ovšem „Pan božský“ má své fanoušky a fanynky i za hranicemi naší země, nejvíce v německy mluvících zemích. Všichni příznivci hltají jakékoliv zprávy ze života samotného zpěváka i jeho rodiny.

Velkým hitem se proto stala i nejnovější kniha z dílny autorů Miroslava Gracíka a Václava Nekvapila nazvaná „Solitér Karel Gott“. Tato dvojice známých publicistů a spisovatelů, která je m.j. držitelem mezinárodní literární Ceny Egona Ervína Kische za významné dílo literatury z roku 2010, se rozhodla přiblížit živoucí legendu nejen jejím příznivcům, ale i všem ostatním lidem.

img_2953

Na celkem 480 celobarevných stranách se z textu a 1400 fotografií můžete dozvědět řadu známých i méně známých informací o fenoménu jménem Karel Gott. Znovu se na faktech přesvědčíte o vyjímečnosti této osobnosti, která si cílevědomě budovala svou kariéru, pro kterou obětovala více než kdokoliv jiný nejen v Česku. Díky profesionálnímu přístupu, talentu od Boha, ale také tvrdé práci a hlavně pokoře a úctě ke svému publiku, se tento fenomenální zpěvák stal opravdovou ikonou a žijící legendou, která si jako málokdo zaslouží přízvisko Mistr.

img_2969

Kniha „Solitér Karel Gott“ mapuje dosavadní život a kariéru Mistra. Dozvíte se i pikantní historky a perličky z jeho profesního i osobního života, které se postupně staly legendárními. Autoři samozřejmě zmapovali celou Gottovu tvorbu a nechybí ani rozsáhlá diskografie, výsledky ankety Zlatý slavík a přehled stovek písní, kterými tento populární zpěvák těší již několik generací. Tato kniha je potvrzením, že Karel Gott je nejen úspěšným pěvcem, ale také značkou kvality a solidnosti.

img_2964