Zdraví

Nedovolte špatné náladě, aby vás převálcovala. Záleží jen na vás, jak se chcete cítit

Víte, že i předstíraný úsměv aktivuje v mozku centrum štěstí? Tak až ráno vstanete, usmějte se na svět.
Poradíme vám pár tipů, jak si udržet pohodu a dobrou náladu i na podzim.

Malujte si
Když se člověk obklopí barvičkami, svět je rázem krásnější. Ozdravně působí hlavně světlé pastelové tóny. Zkuste třeba mandalu. A je tu i další možnost – vymalujte se ze svých pocitů, prostě své trable přeneste na papír. Opravdu to pomáhá.

Nakrmte mozek
Vlašské ořechy obsahují velké množství omega-3 mastných kyselin, což jsou úžasné a zdravé tuky, které živí náš mozek. A nejen to, ovlivňují přímo centrum nálady a zahánějí depresivní stavy. Nic nezkazíte tím, když si denně ke svačině dále menší hrst vlašáků. Můžete je přidat také do salátu nebo k masu.

Zakousněte se do lososa
Poslední lékařské studie ukazují, že prima náladu nám spolehlivě zařídí, dostatek vitamínu D. Zvyšuje totiž v těle hladinu serotoninu, což je hormon štěstí. Vitamín D vyrábí náš organismus díky sluníčku, kterého teď ale bude stále méně. Tento vitamín však můžete tělu dodat také v potravě. Nejbohatším zdrojem je losos.

Popíjejte čaj z třezalky
Pokud máte pocit, že na vás skutečně leze depka, naordinujte si kúru s třezalkovým čajem. Tato šikovná bylinka si umí poradit i se středně těžkou depresí. Ale pozor, nikdy ji nekombinujte s antidepresivy od lékaře.

Kupte si domu fialku
Africká fialka má prý zvláštní moc chránit okolí od všech negativních vlivů a šířit kolem sebe atmosféru pohody. Pochvalte ji za to, jak nádherně roste. Věřte nebo ne, porozumí vám a na oplátku potěší zase ona vás, záplavou sametových květů.

Dýchejte vůni růží
Vychutnejte si lázeň vonící po růžích. Extrakt z růže harmonizuje ženské orgány, povzbuzuje psychiku a působí jako afrodiziakum. Vyvolává euforii a mírní bolest. Odstraňuje napětí, nespavost a stres a navozuje pocity štěstí a hluboké relaxace.

Lízněte si chilli
Představte si lahodnou chuť hořké čokolády ve smyslné kombinaci s pikantní chilli papričkou. Taková dobrůtka vám zvedne náladu a zahřeje vás i v těch nejhorších podzimních plískanicích. Čokoládu rozpusťte ve vodní lázni, přisypte špetku chilli koření a důkladně promíchejte.