Doporučujeme

Mozaika nejen do koupelny

Kdo říká, že mozaika se hodí jen do koupelny? To si může myslet jen ten, kdo se o mozaiku nikdy nezajímal a ani neví, jaké možnosti moderní mozaiky nabízejí.

Již od pradávna se mozaiky používaly všude tam, kde bylo třeba zajímavými ornamenty vyzdobit prostor, a také tam, kde bylo žádoucí obložit oblé tvary, jako třeba sloupy v lázních apod. Malými kousky to jde lépe než velkými obklady, to už věděli i naši dávní předkové. No a v dnešní době fungují mozaiky v tomto ohledu vlastně naprosto stejně. Ve veřejných prostorech, jakými jsou bazény, lázně a wellness hojně využívají obklady a rovněž ozdobné mozaiky, díky nimž působí bazén zajímavě a v parní lázni tak může být obložen i stolek s kulatou nohou nebo zaoblené odpočinkové lavice.

Mozaika u vás doma

S tím, jak se rozšiřují možnosti v soukromém sektoru, roste i poptávka po mozaikách. Lidé přišli na to, že mozaika jim krásně doplní méně výrazné obklady, hodí se jim k obložení umyvadla, domácí parní lázně, nebo stylově doplní sprchový kout. Nejen koupelna je však místem pro aplikaci mozaiky. Stále častěji se využívají také za kuchyňskou linku místo obkladů či k jejich doplnění. Další uplatnění najde mozaika jako ozdobný prvek v chodbě, u vstupních dveří, nebo dokonce i venku. Lidé mozaiky často využívají u venkovních bazénů, na terasách a u pergol.

Vhodně volená mozaika totiž dokáže podtrhnout přednosti každého prostoru, můžete vybírat mozaiky v různých barevných provedeních, ale také materiálech a tvarech dílků. Klasické čtverečky nejsou jedinou možností, vybírat můžete z několika velikostí cihliček a třeba i šestiúhelníků. Nejčastěji se setkáte se skleněnými mozaikami v různých provedeních, dalšími možnostmi jsou ale také přírodní kámen, beton či kov. Plánujete-li i vy do vašeho domova mozaiku, navštivte internetový obchod RDkachle.cz, kde si určitě vyberete.