Krása Zdraví

Moře u vás v koupelně

Možná jste si všimli, že po návratu z dovolené od moře jste nejen odpočatí, ale také máte pevnější, jemnější a hydratovanou pokožku. Tuto změnu má na svědomí thalassoterapie. Jedná se o přirozenou terapii, kterou zajistí mořská voda, sůl, řasy, bahno a přímořské klima. Jsou to přírodní dary, které můžeme využít ve svůj prospěch a to nejen u moře, ale i doma v koupelně.

Mořská voda

Pokožku máme u moře pěkně rozehřátou a dík tomu se do ní minerály (především hořčík, draslík, vápník, sodík či jod) velmi snadno vstřebávají.

Tip pro vás

Pokud si chcete připravit domácí koupel, nasypte do vany mořskou sůl (alespoň 500 gramů) a užívejte si koupel, která by měla trvat 15 minut. Pro dokonalý efekt opakujte tuto proceduru 3x týdně. Po každé lázni si vychutnávejte půlhodinovou relaxaci zabalená do deky či hřejivého županu.

Pískový peeling

Toho si užíváte na pláži a jde to velmi snadno. Písek funguje jako přirozený peeling a pomáhá vám zbavit se odumřelých kožních buněk. Jemná masáž mořským pískem zase pomáhá v boji proti celulitidě.

Tip pro vás

Domácí peelingovou směsi si připravíte velmi snadno. Postačí smíchat dva šálky mořské soli a jeden šálek olivového oleje. Obě suroviny pečlivě promíchejte a nanášejte krouživými pohyby. Do směsi také lze přidat několik kapek éterického oleje s vůní růže, levandule či citronové trávy a získáte tak dokonalého pomocníka pro suchá místa, která se objevují na patách, kolenou či loktech.

Pomocníci řasy

Pokud narauzíte na pobřeží na mořské řasy, využijte jejich stimulačních, zpevňujících, hydratačních a detoxikačních účinků a přiložte si je na tělo. Mořské řasy totiž obsahují vysokou koncentraci omlazujících látek.

Tip pro vás

Mořské řasy si můžete pořídit i do koupelny. Některé kosmetické firmy mají ve své nabídce koupele, tělové a obličejové krémy, které mořské řasy obsahují.